Rynek nie chce Windows Phone'a, Microsoftowi pozostało tylko obniżać ceny topowych Lumii

Rynek nie chce Windows Phone'a, Microsoftowi pozostało tylko obniżać ceny topowych Lumii24.06.2016 21:12
Rynek nie chce Windows Phone'a, Microsoftowi pozostało tylko obniżać ceny topowych Lumii

Rynek smartfonów należy do Google i Apple. To ich mobilne systemy zostawiły daleko w tyle mobilne okienka. Windows Phone 8 okazał się porażką, ale Microsoft nie zamierzał odpuścić i zaprezentował Windows 10 Mobile. Po niecałym roku, topowe smartfony z tym systemem znalazły jednak niewielu chętnych, a Microsoftowi pozostaje obniżanie cen. W oficjalnym sklepie czerwcowe obniżki wyniosły łącznie 700 zł.

Lumia 950 i jej większa siostra 950 XL miały nie tylko znacząco zwiększyć liczbę użytkowników mobilnego Windowsa, ale także miały być urządzeniami mającymi konkurować z najlepszymi na rynku. Z zapowiedzi faktycznie wynikało, że dostaniemy świetne urządzenia, nie ustępujące produktom Samsunga czy Apple. Do tego dochodziła nowa wersja systemu – Windows 10 Mobile.

350179083017283521

Microsoft Lumia 950 XL trafiła do nas na testy. Doceniliśmy w niej wyświetlacz, wydajność, główną kamerę, płynną pracę systemu, Windows Hello oraz tryb Continuum. Jednak okazało się, że szybko wykonujący nasze polecenia Windows 10 Mobile jest niedopracowany. Nie mieliśmy do czynienia z drobnymi błędami, całość działała jakby nadal była w fazie beta. Niestety, nieukończony system trafił do smartfona wypuszczonego na rynek i to smartfona będącego pokazem możliwości Microsoftu.

Nic dziwnego, że Lumia 950 i 950 XL sprzedawały się słabo. Nikt trzeźwo myślący nie wydałby około trzech tysięcy złotych na smartfonu z tak niedopracowanym oprogramowaniem. Mało tego, sklep z aplikacjami w porównaniu do Androida czy iOS był ubogi, brakowało nawet tych najpopularniejszych aplikacji. Co gorsza od dnia premiery niewiele się zmieniło, no niby Facebook i kilku innych wydało własne aplikacje, ale to stanowczo za mało, szczególnie gdy pamiętamy o milionach aplikacji w App Store

350179083017480129

Kolejne aktualizacje poprawiły działanie mobilnego systemu, zwłaszcza pod względem stabilności aplikacji. Nadal jednak ma się uczucie, że całość wymaga dopracowania, i że na miano topowych smartfonów modele te nie zasługują. Chyba zrozumiał to sam Microsoft, ponieważ znacząco obniżył ceny modeli 950 i 950 XL w swoim oficjalnym sklepie.

Mniejszy model kupimy za 1999 zł, wersję XL za 2199 zł. Ceny dotyczą edycji z Dual SIM. Warto zauważyć, że to druga obniżka w tym miesiącu, przy pierwszej cena obu modeli spadła o 400 zł, teraz o 300 zł. Wystarczy wejść do pierwszego dużego marketu, aby kupić Lumię 950 jeszcze taniej – około 1700 zł. Czy obniżki cen zwiększą zainteresowanie?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (334)