Rzuć palenie lub inne nałogi z pomocą aplikacji

Rzuć palenie lub inne nałogi z pomocą aplikacji

Rzuć palenie i inne nałogi z pomocą aplikacji
Rzuć palenie i inne nałogi z pomocą aplikacji
20.01.2019 18:56, aktualizacja: 20.01.2019 20:21

Rzucanie palenia to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych, ale nie trzeba czekać do końca roku, by zdecydować o zerwaniu z nałogiem. Niepalenie przynosi spore korzyści zdrowotne i finansowe. Jak się za to zabrać? Czasami wystarczy podjąć decyzję i się jej trzymać. Jeśli to nie działa, można sięgnąć po jedną z licznych aplikacji, które pomogą rzucić palenie.

Dla osób chcących rzucić palenie (lub inny nałóg) zebrałam trzy aplikacje, prezentujące różne podejścia do uzależnienia – analityczne, motywacyjne i pośrednie. Niestety nie ma uniwersalnego sposobu na rzucenie palenia i jeśli nie udało się za pierwszym razem, warto zmienić strategię.

Smokerstop – motywacja na wiele sposobów

Smokerstop to aplikacja, opracowana przez niemieckiego lekarza, pomagająca w rzuceniu palenia metodą motywacyjną, popartą badaniami naukowymi. W aplikacji został umieszczony Mentor – automatyczny doradca, który będzie motywował do zaprzestania palenia i będzie wspierał byłego palacza w trudniejszych momentach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Fakty mające motywować palacza do zerwania z nałogiem są dobrane na podstawie indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Mogą to być motywacje finansowe i zdrowotne różnego rodzaju. Nie zabrakło osiągnięć, które aplikacja przyznaje za czas bez papierosa. Ponadto Mentor udzieli porad w kwestii rzucenia palenia i na bieżąco będzie przypominać o zaletach życia bez papierosów. Cigarette Analytics – jeśli wolisz podejście analitycznePodejście motywacyjne nie na każdego będzie działać. Osoby o mniej emocjonalnym podejściu do życia często wolą widzieć liczby niż motywacyjne cytaty. Jeśli ktoś planuje rzucić swój nałóg powoli lub jedynie ograniczyć palenie i chce obserwować postępy, dużo lepsza będzie aplikacja Cigarette Analytics. To aplikacja, w której zapisujemy każdego wypalonego papierosa i na podstawie tych danych otrzymamy szczegółowe statystyki – czas od ostatniego papierosa, średnią przerwę między papierosami i oczywiście zaoszczędzone pieniądze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Cigarette Analytics może pomóc też w zbieraniu danych na temat palenia i prezentuje na wykresie papierosy wypalone każdego dnia oraz średnie trendy. Korzystanie z niej wymaga pewnej dyscypliny i zapisywania każdego papierosa, ale jeśli ktoś woli twarde dane od zachęt mentora, to aplikacja dla niego.

Quitzilla pomoże rzucić nie tylko palenie

Quitzilla jest aplikacją uniwersalną, która pomoże zerwać nie tylko z papierosami, ale też z innymi nałogami (alkohol, kawa, cukier) i nieprzyjemnymi zwyczajami (podjadanie, awantury, prokrastynacja). Za czas spędzony bez angażowania się w daną czynność aplikacja nagradza odznakami. Ponadto aplikacja pozwala prowadzić dziennik, w którym można zapisywać swoje samopoczucie i śledzić postępy nie tylko w rzucaniu nałogu, ale też poprawie stanu zdrowia bądź ogólnego zadowolenia z życia. Po dłuższym czasie aplikacja poinformuje, że rezygnując z palenia lub innego nałogu użytkownik zaoszczędził na bilet do kina bądź nowego iPhone'a.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Quitzilli za darmo można śledzić dwa zwyczaje lub nałogi, dobierając dla nich korzyści finansowe, czasowe lub ogólne. Ograniczenie zostanie zniesione po kupieniu pełnej wersji aplikacji za 10 zł. Pełna wersja dodaje też możliwość korzystania z widżetu, ciemną skórkę i kilka innych dodatków. Aplikację można zabezpieczyć PIN-em, by nikt postronny nie mógł zajrzeć do statystyk.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)