WindowsArchiwumProgramy archiwalneSafari
Safari ikona

Safari5.1.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Safari to przeglądarka internetowa firmy Apple pierwotnie przygotowana dla platformy Mac OS X.

Wśród nowości wprowadzonych wraz z Safari 5 Apple na pierwszym miejscu stawia Safari Reader - czytnik artykułów, który wyodrębnia informacje ze strony i prezentuje je w czytelnej postaci, bez dodatkowych elementów interfejsu strony. Istotne jest również wprowadzenie obsługi rozszerzeń, które domyślnie będą pracować w tzw. trybie piaskownicy (izolowanym od systemu), będą także wymagać podpisu cyfrowego Apple. Tworzenie rozszerzeń ma z kolei ułatwić nowy Extension Builder. Apple chwali też nową przeglądarkę pod kątem szybkości przetwarzania JavaScriptu – Safari 5 ma być o 30% szybsze w stosunku do poprzedniej wersji i aż dwa razy szybsze od Firefoksa 3.6.

Najnowsza wersja przeglądarki Apple oferuje także wybór Google lub Bing jako domyślnej wyszukiwarki oraz zawiera nowe narzędzia deweloperskie z poszerzoną obsługą HTML5.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.4182 oceny
Twoja ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań469 083
Data aktualizacji10 maj 2012
Rozmiar pliku37.59 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Safari ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (325)