Samochody BMW pojawią się na drogach z preinstalowanym Skypem

Samochody BMW pojawią się na drogach z preinstalowanym Skypem
Jan Mentel

14.07.2017 14:13, aktual.: 19.07.2017 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku roku producent samochodów z Bawarii zaprezentował wizję automobilu najbliższej przyszłości, który wyróżniać się będzie między innymi dzięki preinstalownej Cortanie, czyli asystentowi stworzonego przez Microsoft. Z kolei wczoraj, na corocznej imprezie BMW Innovation Days w Chicago, niemiecki koncern ogłosił dalsze plany współpracy z firmą z Redmond.

Kolejną po pakiecie Office usługą dostępną w samochodach BMW ma być aplikacja Skype for Business. Dzięki temu możliwe będzie prowadzenie biznesowych spotkań w trakcie jazdy. Zgodnie z zapowiedziami Skype for Business zintegrowany z systemem iDrive w pierwszej kolejności ma pojawić się we Francji, Niemczech, oraz Wielkiej Brytanii. Z czasem kolejne kraje będą sukcesywnie obejmowane usługą.

Źródło: neowin.net
Źródło: neowin.net
W Microsofcie wierzymy, że samochody powinny oferować czegoś więcej niż tylko jazdę. Mogą stać się osobistym biurem na kółkach, które wzmagać będzie naszą produktywność, jednocześnie w zamian dając nam więcej wolnego czasu. Nasi partnerzy z BMW zgadzają się z tą filozofią, pozycjonując swoją firmę w przyszłości, w której praca będzie miała bardziej mobilny charakter.

Od jakiegoś czasu BMW korzysta z chmury Azure, na bazie której powstała platforma Open Mobility. Jednym z pierwszych modeli, który posiada możliwość integracji pakietu Office 365 jest ostatnia Seria 5, która trafiła do sprzedaży w grudniu 2016 roku. Zdaniem koncernu z BMW jest to rozwiązanie przeznaczone dla tych, którzy używają pakietu Office w pracy i jednocześnie chcą, aby był on również obecny w ich samochodach.

Oczywiście BMW nie jest jedynym koncernem motoryzacyjnym, który współpracuje z Microsoftem. Podobnie jak Bawarczycy, w grudniu zeszłego roku Volvo ogłosiło plany wdrożenia aplikacji Skype for Business do samochodów ze swojej topowej Serii 90. Z kolei Nissan już pracuje nad implementacją Cortany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)