Samsung: akumulator w Galaxy Note 9 jest bezpieczny. Nie będzie kolejnej wpadki producenta

Samsung: akumulator w Galaxy Note 9 jest bezpieczny. Nie będzie kolejnej wpadki producenta

Samsung: akumulator w Galaxy Note 9 jest bezpieczny. Nie będzie kolejnej wpadki producenta
13.08.2018 10:35, aktualizacja: 13.08.2018 11:21

Do oferty Samsunga dołączył Galaxy Note 9. Nowy przedstawiciel linii Note nie wprowadza większych zmian i jest po prostu drobną ewolucją. Przy premierze powrócił temat starszego modelu, który cierpiał na poważne problemy z akumulatorem.

Galaxy Note 7 jest prawdopodobnie największą wpadką Samsunga w historii produkcji smartfonów. Topowy model otrzymał akumulator, który powodował samozapłon urządzenia. Problem był na tyle poważny, że linie lotnicze zakazały wnoszenia Note’a na pokład samolotów. Samsung zdecydował się w końcu na wydanie aktualizacji, która obniżała wydajność akumulatora, a ponadto ogłosił dużą akcję ściągnięcia z rynku wszystkich sprzedanych modeli Galaxy Note 7.

Obraz

Nie brakowało nieoficjalnych informacji, według których Samsung miał już wycofać z portfolio linię Note. Tak się jednak nie stało i rok temu do sprzedaży trafił Note 8. Nowy smartfon nie miał już problemów z akumulatorem i okazał się być naprawdę dopracowanym urządzeniem. Mimo tego, temat akumulatorów ponownie powrócił, wraz z wydaniem najnowszego Note’a. Jednym z powodów może być zwiększa pojemność akumulatora. Poprzednik miał 3300 mAh, a Note 9 dysponuje 4000 mAh – to najwięcej w historii serii.

Dyrektor generalny działu mobilnego Samsunga, DJ Koh, poinformował, że akumulator w Galaxy Note 9 jest najbezpieczniejszym, jaki został zastosowany w smartfonach Note. Inżynierowie przekonani są o jego trwałości i użytkownicy nie powinni obawiać się o powtórkę z modelu Note 7.

W celu uniknięcia powtórki z samozapłonami wywołanymi przez wadliwe akumulatory, Samsung zorganizował nowy zespół zajmujący się kontrolą jakości. Podwyższono również wymagania, które musi spełnić smartfon. Ponadto wprowadzone zostały zmiany w innych elementach produkcji, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)