Samsung DeX: Samsung Galaxy S8 z androidowym trybem Continuum

Samsung DeX: Samsung Galaxy S8 z androidowym trybem Continuum

Samsung DeX: Samsung Galaxy S8 z androidowym trybem Continuum
29.03.2017 18:07, aktualizacja: 29.03.2017 18:37

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Samsung Galaxy S8 będzie obsługiwał Samsung Desktop Experience, nazwane po prostu Samusng DeX. Stanowi on odpowiednik trybu Continuum rozwijanego przez Microsoft: dzięki umieszczeniu urządzenia w stacji dokującej, możliwe jest korzystanie z niego jak z peceta, dzięki podłączeniu urządzeń peryferyjnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Sama stacja dokująca DeX, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, wyposażona będzie w gniazdo USB typu C, dwa pełnowymiarowe gniazda USB 2.0, wyjście HDMI, własne chłodzenie oraz gniazdo ethernetowe. Wrażenie robi sprawność procesu uruchamiania DeX. Wystarczy zamontować S8 w stacji, by już po chwili korzystać z Androida na monitorze za pomocą myszy oraz klawiatury.

Android w trybie DeX będzie uruchamiany w trybie okienkowym – możliwe będzie regulowanie wielkości okien oraz przenoszenie oraz otwieranie plików metodą przeciągnij i upuść. Dostępny będzie także prosty panel dolny, co upodobni pulpitowego Androida do Chrome OS-a. Samsung pracował nad DeX w partnerstwie między innymi z Microsoft, dzięki czemu mobilny pakiet biurowy Office ma mieć w trybie DeX funkcje niedostępne na smartfonach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, na Galaxy S8 w trybie DeX uruchomimy także... oprogramowanie z Windowsa. Nie chodzi jednak o kompatybilność a dostęp do wirtualnych pulpitów, co w praktyce będzie najpewniej oznaczać strumieniowanie aplikacji do androidowych okien z serwerów dostarczanych korporacjom i organizacjom przez Samsunga komercyjnie. Na szczegóły trzeba jednak jeszcze zaczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)