Samsung Galaxy Fold "nie pojawi się zbyt późno". Wzmocniony smartfon już na horyzoncie

Samsung Galaxy Fold "nie pojawi się zbyt późno". Wzmocniony smartfon już na horyzoncie

Wzmocniony Galaxy Fold na horyzoncie, fot.: materiały prasowe Samsung
Wzmocniony Galaxy Fold na horyzoncie, fot.: materiały prasowe Samsung
Oskar Ziomek
09.05.2019 16:38, aktualizacja: 10.05.2019 09:08

Wraca temat składanego Samsunga Galaxy Fold, którego pojawienie się na rynku zostało opóźnione przez problemy z wyświetlaczem. Producent potraktował sprawę poważnie i zapowiedział wzmocnienie konstrukcji urządzenia, by uniknąć kłopotów z uszkodzeniami panelu. Wszystko wskazuje na to, że na pojawienie się urządzenia w sklepach nie trzeba będzie długo czekać.

Jak zwraca uwagę serwis The Verge, prezes Samsunga, DJ Koh, zapewnił w wywiadzie, że składany smartfon "nie pojawi się zbyt późno". W rozmowie z The Korea Herald zasugerowano, że ujawnienie planowanej daty dostępności składanego smartfona jest kwestią najbliższych dni.

Samsung Galaxy Fold, fot. materiały prasowe.
Samsung Galaxy Fold, fot. materiały prasowe.

Samsung Galaxy Fold i problemy recenzentów

Problem pierwszych egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold dał się we znaki recenzentom sprzętu nawet już po dwóch dniach używania, kiedy ekran po prostu przestawał poprawnie wyświetlać obraz. Źródła problemu były w praktyce dwa – odklejona warstwa ochronna, na co zdecydowali się niektórzy testerzy niebędący świadomi, iż jest to integralna część ekranu oraz luka przy zgięciu, przez którą do wewnątrz telefonu mogły przedostawać się drobinki, uszkadzając wyświetlacz "od tyłu".

Obydwa problemy zostały szczegółowo opisane przez producenta jeszcze w ubiegłym miesiącu. Jak zapewniono w oświadczeniu, prace miały się skupić wokół wzmocnienia całej konstrukcji. Możliwe, że zmiany nie będą kosmetyczne – w międzyczasie serwis iFixit został poproszony o usunięcie materiału z rozbiórki Galaxy Fold, prawdopodobnie po to, by nie wprowadzać w błąd docelowych konsumentów, którzy otrzymają produkt o zmienionej już konstrukcji.

Na tę chwilę data wprowadzenia składanego Galaxy nie jest jeszcze znana, ale wiele wskazuje na to, że Samsung lada moment ją ogłosi. Z tego miejsca warto przypomnieć, że zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, urządzenie nie trafi na półki każdego sklepu z elektroniką. Producent chce bowiem, by kupujący mieli jak najlepsze wrażenia, a przez to produkt pojawi się wyłącznie w miejscach, gdzie można zadbać o odpowiednio wyszkolony personel i ekspozycję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)