Samsung Galaxy Note 7 znów w sprzedaży? Zwrócone egzemplarze zostaną odnowione

Samsung Galaxy Note 7 znów w sprzedaży? Zwrócone egzemplarze zostaną odnowione21.02.2017 11:25
Samsung Galaxy Note 7 znów w sprzedaży? Zwrócone egzemplarze zostaną odnowione

Najbardziej gorący smartfon zeszłego roku, czyli Samsung Galaxy Note 7 ma ponownie powrócić, ale już w chłodniejszej wersji. Jak donoszą koreańskie media, Samsung planuje wprowadzenie do sprzedaży odnowionych egzemplarzy, które wcześniej zostały zwrócone przez użytkowników.

Samsung Galaxy Note 7 był długo wyczekiwanym, nowym wcieleniem modelu należącego do serii smartfonów słynącej z dużych ekranów i świetnego wykorzystania rysika. Jak najbardziej można stwierdzić, że był to najgroźniejszy rywal dla iPhone’a 7 Plus. Tak, był, ponieważ szybko po premierze okazało się, że wady konstrukcyjne w połączeniu ze zastosowanymi akumulatorami, stanowią zagrożenie dla użytkownika. Smartfon miał duże skłonności do przegrzewania się, a gdy temperatura dochodziła do górnej granicy, pojawiał się ogień.

Samsung szybko zareagował na zgłoszenia dotyczące wybuchających Galaxy Note’ów. 7. Przeprowadzona została akcja mająca na celu zwrócenie przez klientów wszystkich sprzedanych modeli. W jej ramach, Samsungowi udało się odzyskać 98% ze wszystkich 3,06 mln sprzedanych egzemplarzy. Wówczas podjęto próbę ustalenia przyczyny przegrzewania i zapalania się, do czego wykorzystano 200 tys. modeli. Samsungowi pozostała więc jeszcze ogromna liczba zwróconych i zalegających w magazynach smartfonów, mówi się o 2,5 mln sztuk.

350195553579395009

Południowokoreański producent podobno nie zamierza wyrzucać tych 2,5 mln sztuk. Według nieoficjalnych informacji, zostaną one ponownie wprowadzone na rynek w odnowionej wersji. Zmieniony zostanie akumulator, nowy będzie oferował od 3000 do 3200 mAh, a więc nawet o 500 mAh mniej od oryginalnego. Przebudowana ma zostać również obudowa, tak by całkowicie wyeliminować zagrożenie wybuchnięcia. Pozostałe elementy mają pozostać bez zmian.

Odświeżone smartfony miałyby trafić do sprzedaży już w czerwcu tego roku. Pojawić mają się na rynkach wschodnich, a więc nie zobaczymy ich zbyt wielu w Europie. Miejmy nadzieję, że nie usłyszymy, że w Indiach użytkownikowi Galaxy Note’a 7 spalił się turban.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)