Samsung Galaxy S10: aktualizacja wprowadza nową funkcję aparatu

Samsung Galaxy S10: aktualizacja wprowadza nową funkcję aparatu

Samsung S10 po aktualizacji oferuje nowe funkcje (Getty Images)
Samsung S10 po aktualizacji oferuje nowe funkcje (Getty Images)
Oskar Ziomek
24.06.2019 22:09

Samsung Galaxy S10, podobnie jak S10e oraz S10+, otrzymał kolejne aktualizacje systemu, które w tym przypadku nie dotyczą tylko bezpieczeństwa. Jak się okazuje, producent nie zwalnia tempa w udoskonalaniu kluczowych funkcji w urządzeniu. Po serii ulepszeń dotyczących działania aplikacji aparatu kilka tygodni temu, teraz trafia do niego kolejna nowość.

Jak zwrócił uwagę serwis 9to5Google, wśród ustawień pojawiła się możliwość włączenia skanera kodów QR. To ułatwienie, które eliminuje konieczność stosowania na przykład Google Lens lub aplikacji firm trzecich, by rozpocząć skanowanie kodu. Wcześniej ta sama możliwość trafiła także do Galaxy z serii S9, więc implementacja w nowszych urządzeniach tym bardziej nie powinna być zaskoczeniem.

Opcja skanowania kodów QR wśród ustawień aparatu Samsunga S10, źródło: 9to5Google.
Opcja skanowania kodów QR wśród ustawień aparatu Samsunga S10, źródło: 9to5Google.

Oprogramowanie, które wprowadza tę nowość jest oznaczone kodem G9700ZHU1ASF1, G9730ZHU1ASF1 oraz G9750ZHU1ASF1, odpowiednio dla Samsungów Galaxy S10e, S10 oraz S10+. Trafia ono na smartfony użytkowników automatycznie, razem z czerwcowym pakietem zabezpieczeń Androida.

Aktualizacja dla Galaxy Note 8

9to5Google zwraca przy okazji uwagę na oprogramowanie N950FXXS6DSF2, które trafia do użytkowników Samsunga Galaxy Note 8. Poza czerwcowymi łatkami zabezpieczeń, w tym przypadku zmiany dotyczą tylko niewielkich poprawek stabilności.

Na razie nie wiadomo także, kiedy dokładnie można się spodziewać aktualizacji w Polsce. Nową wersję oprogramowania można już jednak pobierać między innymi w Tajlandii, Wietnamie oraz Serbii, więc pojawienie się w innych krajach jest zapewne tylko kwestią najbliższych dni, a góra tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)