Samsung Galaxy S8 bez jeszcze jednego elementu, zniknie przycisk home

Samsung Galaxy S8 bez jeszcze jednego elementu, zniknie przycisk home

Samsung Galaxy S8 bez jeszcze jednego elementu, zniknie przycisk home
08.12.2016 13:38

Przecieków, których miało nie być, ciąg dalszy. Dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie Samsung Galaxy S8 zostanie pozbawiony gniazda słuchawkowego, ale to nie koniec usuwania elementów. Anonimowe źródła wspominają, że z urządzenia zniknie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów – nie zobaczymy już fizycznego przycisku home.

Galaxy S8 ma przynieść powiew świeżości, potrzebny Samsungowi jeszcze bardziej niż w momencie wypuszczenia Galaxy S6. Tym razem nie chodzi o pokazanie, że Koreańczycy potrafią robić świetnie wykonane urządzenia, ale o odzyskanie zaufania klientów. W związku z tym, nadchodzący Samsung Galaxy S8 musi być dopracowany pod każdym względem, niczym Audi S8.

Topowe smartfony Samsunga zawsze miały świetne wyświetlacze.
Topowe smartfony Samsunga zawsze miały świetne wyświetlacze.

Topowe smartfony Samsunga zawsze miały jeden naprawdę świetny element – wyświetlacz. Niektórzy początkowym wersjom Super AMOLEDów zarzucają zbyt jaskrawe kolory, ale nawet te ekrany zapewniały ostry, jasny obraz z prawie perfekcyjną czernią i należały do najlepszych na rynku. Skoro więc modele z linii Galaxy S zachwycały wyświetlaczami, to najwidoczniej Samsung postanowił uczynić ten element największym atutem Galaxy S8.

Topowy model Samsunga, podobnie jak Xiaomi Mi MIX, ma posiadać pozbawiony ramek wyświetlacz, który zajmował będzie niemal cały przód urządzenia. Nie zaoferuje on jak wcześniej podejrzewano obrazu 4K, ale zapewni i tak imponujące Quad HD (2560×1440 pikseli). W tym przypadku, mniejsza rozdzielczość jest zaletą, zyskujemy dzięki temu dłuższy czas pracy, a obraz jest dla normalnego oka nie mniej ostry.

Xiaomi Mi MIX powalczy z Galaxy S8?
Xiaomi Mi MIX powalczy z Galaxy S8?

Wyświetlacz w Galaxy S8 otrzyma standardowy układ pikseli RGB, dzięki czemu otrzymamy ponad 11 mln pikseli. W poprzednikach mieliśmy do czynienia z układem Diamond PenTile, co w modelach Galaxy S6 Edge i S7 Edge dawało niewiele ponad 7,3 mln pikseli. Zmiany mamy odczuć w urządzeniach wykorzystujących ekran smartfona do wyświetlania wirtualnej rzeczywistości.

Skoro prawie cały przód będzie należał od wyświetlacza, to zniknie fizyczny przycisk home. Ma on być zastąpiony wirtualnym przyciskiem, a znajdujący się w nim skaner linii papilarnych, zostanie zaimplementowany w sam ekran. Samsung Galaxy S8 dzięki takim rozwiązaniom najpewniej będzie wyglądał nowocześnie i atrakcyjnie. Oby tylko nie stał się równie kruchy co Xiaomi Mi MIX.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)