Samsung Galaxy S8: być może najmniej wytrzymały smartfon w historii

Samsung Galaxy S8: być może najmniej wytrzymały smartfon w historii

Samsung Galaxy S8: być może najmniej wytrzymały smartfon w historii
10.05.2017 19:07

Wytrzymalsza wersja Samsunga Galaxy S8, czyli active, może być najbardziej pożądaną w historii. Jak się okazuje, Galaxy S8 za swoją wyjątkowo zgrabną sylwetkę i zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, zapłacił wytrzymałością. Nie jest dobrze, nowy smartfon Samsunga jest wyjątkowo kruchy.

Największe wrażenie w Galaxy S8 robi nowy wyświetlacz Infinity – piękny, ponoć wręcz idealny i zajmujący niemal cały przód. To niestety on może być najczęstszym powodem odsyłania smartfonu do naprawy. Takie przypuszczenia mają firmy zajmujące się naprawą smartfonów. Spodziewają się one wielu egzemplarzy z popękanym wyświetlaczem.

Obraz

SquareTrade to kanał na YouTube zajmujący się testami smartfonów sprawdzającym wytrzymałość. Testom poddany został Samsung Galaxy S8. Wypadał w nich tragicznie – to pierwszy smartfon, który po upadku miał popękany ekran ze wszystkich stron. Jak zobaczymy na nagraniu, szkło pokrywające wyświetlacz w starciu z podłogą okazało się wyjątkowo kruche. Galaxy S8 po upadku wygląda naprawdę źle, jakby przeżył bardzo silne uderzenie, a tak przecież nie było.

Topowy smartfon Samsunga ma szkło także na tyle i tutaj również okazuje się wyjątkowo delikatny. Podczas upadku na plecy z odległości niecałych 2 metrów, cały tył pokrył się „pajęczyną”. Wykorzystanie szkła z pewnością sprawiło, że smartfon wygląda atrakcyjniej, przynajmniej do momentu pojawienia się tłustych odcisków, ale bardzo negatywnie wpłynęło to na wytrzymałość. Upadek, nawet z niedużej odległości, może zakończyć się popękanym przodem i tyłem. Niestety, naprawa nie będzie tania.

Samsung Galaxy S8 Breakability

Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami testu przeprowadzonego przez SquareTrade. Rozwiązania konstrukcyjne jakie zastosował Samsung w połączeniu z zastosowanymi materiałami, zapowiadały smartfona niezbyt wytrzymałego na upadki. Użytkownikom Galaxy S8 polecamy sięgnąć po pokrowce, a jeśli ktoś zamierza czekać na Galaxy S8 active, to obawiamy się, że może być on skierowany wyłącznie na rynek amerykański.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)