Samsung Galaxy S8: filmik, zdjęcia, przycisk home i przycisk Bixby

Samsung Galaxy S8: filmik, zdjęcia, przycisk home i przycisk Bixby

07.03.2017 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy topowy smartfon Samsunga, czyli Galaxy S8 i jego większy brat Galaxy S8 Plus zostaną oficjalnie zaprezentowane 29 marca. Urządzenie mieliśmy poznać właśnie podczas premiery, a do przecieków miało nie dochodzić. Jak można było się spodziewać, słowa Samsunga nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Galaxy S8 znany jest już całkiem dobrze, wiemy jak wygląda i co potrafi. A teraz poznajemy kolejne szczegóły. Samsungowi na premierę nic już nie zostanie.

Mający pozostać w ukryciu Galaxy S8 pojawił się już nawet na filmiku. Dzięki czemu dość dobrze znamy jego bryłę, wiemy z pewnością, że brak fizycznych przycisków pod ekranem. Takie rozwiązanie to skutek wyświetlacza zajmującego niemal cały front, na smukłych ramkach pozostało niewiele miejsca. Producentowi udało się tylko znaleźć nieco miejsca nad ekranem, gdzie znalazła się przednia kamerka i zestaw czujników.

Galaxy S8 leaks in new video

Na najnowszych zdjęciach przedstawiających topowego Galaxy S8, dostrzeżemy wirtualny przycisk home. Znajduje się on na dole wyświetlacza i jest cały czas widoczny, nawet na wygaszonym ekranie. Wykorzystywana jest tutaj funkcja Always On Display, znana z poprzednich modeli Galaxy S, która służyła do wyświetlania aktualnej godziny i informacji o nieodebranych notyfikacjach. Teraz posłuży również do wirtualnego przycisku home. Ze względu na to, że podświetlane są tylko wybrane piksele, funkcja ta zużyje bardzo mało energii.

Obraz

Galaxy S8 zostanie również wyposażony w port podczerwieni, umieszczony na górnym boku. Posłuży on do sterowania innymi urządzeniami, w tym telewizorami. Nie jest to żadna nowość, mogliśmy się z nim spotkać w poprzednich smartfonach Samsunga. Czytnik linii papilarnych znajduje się na plecach, tuż przy obiektywie kamery. Na zdjęciach widzimy także złącze USB Type-C oraz gniazdo minijack.

Obraz

Na lewym boku znalazły się fizyczne przycisk do regulacji głośności. Po drugiej stronie, na prawym boku został umieszczony niewielki fizyczny przycisk. Podobno ma on zapewniać szybki dostęp do autorskiego asystenta głosowego Samsunga – Bixby, mającego być jedną z głównych zalet Galaxy S8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)