Samsung Galaxy S8 rozpozna twoją twarz w 0,01 sekundy

Samsung Galaxy S8 rozpozna twoją twarz w 0,01 sekundy

Samsung Galaxy S8 rozpozna twoją twarz w 0,01 sekundy
09.03.2017 13:25

Już w tym miesiącu zobaczymy nowe, ponoć doskonałe, dziecko Samsunga. Galaxy S8 przyniesie ze sobą funkcję rozpoznawania twarzy. Nowa metoda zabezpieczenia smartfona może okazać się całkiem wygodną w użyciu, bowiem ma działać wyjątkowo sprawnie – z jej użyciem odblokujemy urządzenie z zaledwie 0,01 sekundy.

Ze względu na wyświetlacz zajmujący niemal cały front i wyjątkowo wąskie ramki w Galaxy S8, skaner linii papilarnych zostanie przeniesiony na tył, tuż obok obiektywu kamery. Takie umieszczenie może być dla niektórych mniej wygodne niż wcześniejszy dostęp do skanera w fizycznym przycisku home znajdującym się pod ekranem. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się nowa metoda odblokowywania, czyli skanowanie twarzy.

Jak donosi koreański The Investor, Samsung wyposaży Galaxy S8 w skaner twarzy, który pozwoli na uwierzytelnienie użytkownika w zaledwie 0,01 sekundy. Wygląda to na zauważalnie szybszy sposób niż sięganie palcem do skanera umieszczonego z tyłu. Oczywiście nie będzie pozbawiony wad, bowiem by z niego skorzystać będziemy musieli spojrzeć na smartfon, co nie zawsze jest możliwe i nie zawsze jest wygodniejsze od bardziej tradycyjnych metod odblokowania.

Zastosowany w Galaxy S8 skaner twarzy ma być lepszym rozwiązaniem od skanera tęczówki oka w Galaxy Note 7. Zadziała on także w gorszych warunkach oświetleniowych, a także ma być na tyle sprytny, że nie oszukamy go zdjęciem twarzy. Pozostaje nam czekać na sprawdzenie zastosowanego systemu w rzeczywistości. Na papierze wypada naprawdę dobrze, ciekawie jak będzie działał w rzeczywistości. Będziemy mogli to zrobić już niebawem, bowiem premiera ma odbyć się 29 marca w Nowym Jorku, na której prawdopodobnie zobaczymy fioletową wersję S8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)