Samsung Galaxy View 2 będzie ogromnym tabletem. Potrzebuje on więc obsługi DeX-a

Samsung Galaxy View 2 będzie ogromnym tabletem. Potrzebuje on więc obsługi DeX‑a

Galaxy Tab S4.
Galaxy Tab S4.
21.08.2018 13:03

Do oferty Samsunga ma dołączyć naprawdę duży tablet. Ma on bowiem posiadać aż 17-calowy ekran, więc o większej przekątnej niż w wielu laptopach. Prawdopodobnie będzie on przeznaczony głównie konsumpcji treści. Jednak odpowiednie oprogramowanie mogłoby z niego zrobić alternatywę dla domowego komputera z Windowsem.

Jak informuje serwis Android Police, Samsung ma pracować nad tabletem Galaxy View 2. Jego poprzednik miał 18,4-calowy ekran i działał pod kontrolą Androida 5.1. Z pewnością był niezwykłym urządzeniem, chociaż ze względu na interfejs systemu operacyjnego, który przystosowany był do mniejszych ekranów, jego zakup był wątpliwie atrakcyjną decyzją. Pierwszy Galaxy View był po prostu dużym ekranem z systemem operacyjnym, który mógł sprawdzić się głównie do oglądania filmów na YouTube. Trochę za mało.

Galaxy View.
Galaxy View.

Następca może jednak być traktowany inaczej, a to za sprawą Samsung DeX. Funkcja w Galaxy Tab S4 umożliwia wyświetlenie pulpitu z aplikacjami uruchomionymi w okienkach. Praca w tym trybie przypomina korzystanie z oprogramowania na Windows czy macOS. Niestety, nie ma żadnych oficjalnym informacji o posiadaniu przez View 2 wspomnianej funkcji. Co gorsza, pojawiają się doniesienia, że nie będzie ona oferował DeX-a.

Jeśli faktycznie nie pokładzie zabraknie DeX-a, to Galaxy View 2 może być tylko kolejnym ekranem do wyświetlania treści. Co więcej, Android wciąż nie jest przystosowany do obsługi tak dużych ekranów, co widać zwłaszcza po aplikacjach. Znaczna większość apek zachowuje odpowiednie proporcje tylko na ekranach smartfonów. Owszem w View 2 może pojawić się tryb podziału ekranu na dwie aplikacje uruchomione obok siebie. Jednak przy tak dużym wyświetlaczu, to wciąż będzie za mało. Jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie Samsung DeX.

Galaxy Tab S4 z trybem DeX.
Galaxy Tab S4 z trybem DeX.

Kolejne informacje podawane przez Android Police zmniejszają atrakcyjność dużego tabletu. Ma on bowiem otrzymać tylko 3 GB RAM, co może negatywnie odbić się na wielozadaniowości. Zabraknąć ma rysika s Pen. Na pocieszenie mamy dostać podpórkę, która umożliwia ustawienie tabletu na biurku.

Obawiam się, że Samsung po prostu nie wykorzysta potencjału dużego tabletu. Powstanie urządzenie do oglądania YouTube i Netflixa, zamiast całkiem interesującej alternatywy dla domowego komputera z Windowsem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)