Samsung Gear S2: dobry design, okrągła tarcza i pierścień, by zegarkiem rządzić

Samsung Gear S2: dobry design, okrągła tarcza i pierścień, by zegarkiem rządzić

Samsung Gear S2: dobry design, okrągła tarcza i pierścień, by zegarkiem rządzić
01.09.2015 12:33

Południowokoreański producent ma już za sobą kilka modeli smartwatchy. Jak do tej pory stawiał na prostokątną kopertkę. Jednak najnowszy produkt – Gear S2 to już okrągła koperta. Oprócz tego dostajemy również ciekawe rozwiązanie dotyczące sterowania zegarkiem, po systemie i aplikacjach będziemy poruszać się z wykorzystaniem pierścienia i dwóch fizycznych przycisków.

Z plotkami na temat smartwatcha Samsunga z okrągłą tarczą mogliśmy spotkać się już od dłuższego czasu. Już pierwsze informacje wskazywały, że Koreańczycy mają zamiar zaprezentować nietypowe podejście do sterowania. Nieoficjalne informacje mówiły o pierścieniu, który miałby znajdować się wokół wyświetlacza i miałby służyć do poruszania się po systemie. Trzeba przyznać, że rozwiązanie naprawdę godne uwagi, mogące okazać się znacznie wygodniejsze od pukania w niewielki ekran smartzegarka.

Obraz

Samsung w końcu oficjalnie zaprezentował nowy model inteligentnego zegarka – Gear S2. Wcześniejsze doniesienia okazały się prawdziwe, smartwatch został wyposażony w obracany pierścień. Dodatkowo na prawej krawędzi umieszczone zostały dwa fizyczne przyciski – Home i Back. Według południowokoreańskiego producenta, takie rozwiązanie pozwala użytkownikom na bardziej komfortową i precyzyjną obsługę urządzenia. Nowy smartwatch Samsunga dostępny będzie w dwóch wersjach – Gear S2 i Gear S2 Classic. Ponoć Gear S2 jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów, którzy uwielbiają wzornictwo minimalistyczne i nowoczesne. Natomiast wersja Classic przeznaczona jest dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjny wygląd zegarka z eleganckim czarnym wykończeniem i odpowiednio dopasowanym paskiem z prawdziwej skóry.

Gear S2 posiada 1,2-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 360 × 360 pikseli. Sercem tego zegarka jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,0 GHz. Natomiast system Tizen OS, a także aplikacje dostaną do wykorzystania 4 GB przestrzeni oraz 512 MB RAM. Wśród dostępnych modułów znajdziemy WiFi 802 b/g/n, Bluetooth 4.1 oraz NFC. Akumulator o pojemności 250 mAh ma zapewniać 2-3 dni pracy. Podstawowy model ma wymiary 42,3 × 49,8 × 11,4 mm i waży 47 gramów, a wersja Classic to 39,9 × 43,6 × 11,4 mm i 42 gramy. Oba modele będą wodoodporne, otrzymały certyfikat IP68. Warto dodać, że w sprzedaży dostępna będzie również wersja z wbudowanym gniazdem na kartę SIM. Samsung Gear S2 3G różni się wymiarami, ma on bowiem 44,0 × 51,8 × 13,4 mm i waży 51 gramów. Zwiększona została jeszcze pojemność akumulatora do 300 mAh, ale ze względu na obsługę sieci 3G czas pracy wynosi maksymalnie 2 dni. Warto dodać, że w każdym modelu będziemy mogli zmienić pasek.

Obraz

Gear S2 będzie dostępny w czarnej kopercie z czarny paskiem oraz w srebrnej kopercie z białym paskiem. Natomiast Gear S2 Classic na sklepowych półkach znajdziemy w wersji z czarną kopertą i ze skórzanym paskiem. Niestety ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)