Samsung iTest. Strona, która ma przekonać, że Galaxy jest lepsze niż iPhone

Samsung iTest. Strona, która ma przekonać, że Galaxy jest lepsze niż iPhone

fot. Anh Nhat/Unsplash
fot. Anh Nhat/Unsplash
09.04.2021 09:51, aktualizacja: 06.03.2024 21:45

Samsung rywalizuje z Apple o rynek smartfonów premium, droższego sprzętu wyższej klasy. Chcąc przekonać posiadaczy iPhone'ów do swoich produktów, uruchomił portal iTest. Dzięki niemu możemy na telefonie Apple własnoręcznie sprawdzić, jak to jest korzystać ze smartfona Samsung Galaxy.

iTest to strona internetowa, którą można "zainstalować" jako tzw. aplikacja internetowa (PWA) na iPhonie. Po jej uruchomieniu mamy do czynienia z emulacją systemu Android w wersji na smartfony z rodziny Samsung Galaxy. Widzimy po prostu "system w systemie" i czujemy się dokładnie tak, jakbyśmy mieli któryś z telefonów Galaxy w ręku (z pewnymi ograniczeniami oczywiście).

Można więc sprawdzić wszystkie funkcje smartfona, włącznie z obsługą aparatu, zmieniania motywów, czy przeglądania sklepu Galaxy Store. Dzięki temu można się samemu przekonać, które funkcje wypadają lepiej bądź gorzej od iPhone'a.

fot. Samsung
fot. Samsung

Co więcej, aplikacja również pozwala sprawdzić, w jaki sposób smartfon Galaxy komunikuje się z akcesoriami Samsunga, w tym słuchawkami Galaxy Buds Pro i Live oraz smart-watchem Galaxy Watch 3.

Aplikacja stara się zachęcać użytkowników powiadomieniami do wypróbowania różnych funkcji i menu, tak abyśmy sprawdzili jak najwięcej z nich.

Serwis ten jest obecnie reklamowany w Nowej Zelandii, ale może skorzystać z niego każdy i prawdopodobnie Samsung rozszerzy z czasem swoją kampanię marketingową, czy też przetłumaczy stronę na wiele innych języków. W chwili obecnej jest to angielski.

Jak pokazują rozmaite badania, w tym najnowsze z marca 2021 r., lojalność konsumentów wobec Apple i iPhone'a wzrasta, a odbija się to kosztem między innymi Samsunga. Ta inicjatywa wydaje się więc nieprzypadkowa.

iTest to interesujący sposób na przekonanie właścicieli konkurencyjnego produktu. Czy skuteczny? Czas pokaże.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)