Samsung jako pierwszy wprowadza pamięci DRAM wykonane w procesie 10 nm

Samsung jako pierwszy wprowadza pamięci DRAM wykonane w procesie 10 nm

Samsung jako pierwszy wprowadza pamięci DRAM wykonane w procesie 10 nm
05.04.2016 14:33, aktualizacja: 05.04.2016 14:55

Południowokoreański producent oficjalnie ogłosił, ze rozpoczyna masową produkcję nowych pamięci DRAM wykonanych w 10-nanomterowym procesie technologicznym. Nowe układy są szybsze, a przy tym zużywają mniej energii od obecnie dostępnych pamięci.

Samsung poinformował, że jako pierwszy na świecie rozpoczął produkcję 10-nanometrowych pamięci DRAM. Udało się to osiągnąć z wykorzystaniem obecnie stosowanych metod, bez potrzeby sięgania po technologię EUV (Extreme Ultra Violet). Na rynku niebawem mają się pojawić kości DDR4 o pojemności 8 GB.

Obraz

Pamięci Samsunga mogą pochwalić się większą szybkością i energooszczędnością od obecnie produkowanych DDR4, które zostały wyprodukowane w procesie 20-nanometrowym. Według zapewnień producenta, nowe układy zapewniają transfer danych na poziomie 3200 Mb/s, co jest rezultatem o 30% wyższym względem poprzedników – 2400 Mb/s (20-nanometrowe kości). Przy tym, zużycie energii spadło od 10 do 20%.

Samsung zamierza produkować pamięci do desktopów i laptopów, dostępne będą one w modułach 4-8 GB. Natomiast te skierowane dla serwerów będą występowały nawet w odmianie do 128 GB. Dodatkowo południowokoreańska firma zapowiedziała, że zamierza wprowadzić nowe pamięci DDR4 także w modułach skierowanych do smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)