Samsung miał gotowy pomysł na rozkładany smartfon, projekt został porzucony

Samsung miał gotowy pomysł na rozkładany smartfon, projekt został porzucony

Samsung miał gotowy pomysł na rozkładany smartfon, projekt został porzucony
Oskar Ziomek
18.06.2018 15:38

Rozwój smartfonów w kontekście ich fizycznych cech postępuje od dłuższego czasu raczej powoli. Pojawiają się oczywiście pewne wyraźne zmiany, takie jak wcięcia w ekranie, przezroczyste obudowy czy kolejne aparaty, ale żadna z tych innowacji nie ma wpływu na to, że smartfon wciąż postrzegany jest jako jedna, prostokątna bryła. Dużą zmianą w tym aspekcie miały być urządzenia rozkładane, ale wciąż nie może być mowy o ich popularności na większą skalę.

Tymczasem okazuje się, że już dawno temu podejmowano pierwsze próby ich stworzenia. W Internecie pojawiły się właśnie zdjęcia prototypu rozkładanego smartfonu Samsunga. Firma zajmowała się projektem Valley (bo tak go nazwano) jeszcze na etapie, gdy aktualnym flagowcem był Galaxy S6, a więc w 2015 roku. Projekt został jednak już wtedy porzucony i jak donosi serwis MSPoweruser, w praktyce nie są znane tego przyczyny.

Obraz

Na zdjęciach widać tymczasem dość ciekawe, a na pewno oryginalne urządzenie. W pozycji złożonej wygląda jak każdy inny smartfon Samsunga ze średniej półki z tamtego okresu, ale po rozłożeniu mamy do czynienia z czymś wówczas zupełnie nowym. Druga część urządzenia rozkłada się na zawiasie, a jak widać, na drugim ekranie można wyświetlić dodatkową zawartość. Niestety, jak wiadomo projekt nie doczekał się fazy realizacji i na prototypie widocznym na zdjęciach został najprawdopodobniej zakończony.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Samsung to rzecz jasna nie jedyny producent, który eksperymentuje z rozkładanymi smartfonami z podwójnym wyświetlaczem. Choć urządzenia takie nie wydają się szczególnie poręczne, łatwo wyobrazić sobie sytuacje, w których dodatkowy ekran mimo wszystko będzie atutem. Przez Samsunga z kolei pomysł z pewnością nie został całkowicie zapomniany. Można przypuszczać, że nowa odsłona rozkładanego smartfonu pojawi się maksymalnie w przyszłym roku i tym razem trafi na rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)