Samsung nie będzie największym producentem półprzewodników. Nowy lider jeszcze w tym roku

Samsung nie będzie największym producentem półprzewodników. Nowy lider jeszcze w tym roku

Zdaniem analityków Samsung utraci pozycję lidera producentów półprzewodników (depositphotos)
Zdaniem analityków Samsung utraci pozycję lidera producentów półprzewodników (depositphotos)
Oskar Ziomek
15.04.2019 20:05

Samsung to największy producent półprzewodników na świecie, który znakomitą większość swoich zysków w tym zakresie czerpie ze sprzedaży pamięci. Na podium szykują się jednak zmiany. Jak informuje serwis DigiTimes, powołując się na opinie ekspertów, Samsung może stracić miano lidera jeszcze w tym roku. Zainteresowanie pamięciami nieco słabnie, co w połączeniu ze zmiennością rynku może doprowadzić do spadku Samsunga na drugą pozycję.

Jak wynika z analizy, na pierwszym miejscu pojawi się firma Intel. Wiceprezes ds. badań w firmie Gartner zauważa, że mimo spowolnienia wzrostu, w ubiegłym roku rynek pamięci był nadal największym rynkiem półprzewodników, stanowiąc ponad 34 procent przychodów.

Samsung Electronics na giełdzie, ostatnie 5 lat. Źródło: Google.
Samsung Electronics na giełdzie, ostatnie 5 lat. Źródło: Google.

Światowe przychody z półprzewodników w 2018 roku wyniosły 474,6 mld dolarów. To wzrost względem poprzedniego roku o prawie 13 procent. W przypadku Intela, przychody z półprzewodników wrosły o niecałe 13 procent w stosunku do 2017 roku. Specjaliści twierdzą, że niemal na pewno wyprzedzi on Samsunga i jeszcze w 2019 roku uplasuje się na pierwszej pozycji.

Samsung największym producentem smartfonów

Nie zapominajmy, że ranking producentów półprzewodników nie ma bezpośredniego przełożenia na pozycje producentów w innych kategoriach. Przykładem może być rynek smartfonów. Jak informowaliśmy pod koniec stycznia, tutaj Samsung pozostaje na pierwszej pozycji.

W dłuższej perspektywie o swoją pozycję będzie jednak musiał zawalczyć – ambitne plany związane ze sprzedażą ma bowiem Huawei. Firma chce w najbliższym czasie stać się największym producentem smartfonów na świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)