Samsung nie rozstał się z kartami microSD, włożymy je w Galaxy S7

Strona głównaSamsung nie rozstał się z kartami microSD, włożymy je w Galaxy S7
23.11.2015 20:21
Samsung nie rozstał się z kartami microSD, włożymy je w Galaxy S7

Topowe smartfony Samsunga zawsze posiadały gniazdo na kartę pamięci, które pozwalało w łatwy sposób dołożyć kilkanaście czy kilkadziesiąt dodatkowych gigabajtów na dane. Niestety południowokoreański producent zrezygnował z tego elementu w Galaxy S6. Najnowsze informacje mówią, że jednak gniazdo microSD powróci, znajdziemy je w Galaxy S7.

W ostatnim topowym smartfonie Samsung zaprezentował zupełnie inne podejście do jakości wykonania. Plastik został zastąpiony przez metal i szkło. Dzięki temu Koreańczycy zerwali ze wcześniejszymi negatywnymi opiniami o jakości użytych materiałów w urządzeniach klasy premium. Nie były to jednak jedyne zmiany, Samsung postanowił ściągnąć od konkurencji jeszcze dwa elementy – trudny dostęp do akumulatora oraz brak gniazda na kartę microSD.

350169503864481729

Według nieoficjalnych informacji gniazdo na kartę pamięci ma powrócić w topowych smartfonach Samsunga. Znajdzie się ono w nadchodzącym następcy Galaxy S6 – modelu Galaxy S7, którego prawdopodobnie na rynku zobaczymy już za kilka miesięcy. Ten powrót do poprzedniego rozwiązania byłby dla wielu osób dużą, pozytywną zmianą. Karta pamięci to w końcu nie tylko możliwość dołożenia dodatkowych gigabajtów, ale również chociażby większa wygoda przenoszenia danych między urządzeniami.

Samsung Galaxy S7 ma pojawić się w dwóch podstawowych wersjach – pierwsza z 5,2-calowym ekranem, a druga ma mieć zakrzywiony, 5,7-calowy wyświetlacz. Spodziewać możemy się ponownego lepszego podejścia do jakości wykonania. Niektóre źródła mówią również, że tym razem Samsung oprócz własnego procesora, sięgnie również po układ Snapdragon 820.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (33)