Samsung One UI: nowa nakładka na Androida, która spodoba się fanom minimalizmu

Samsung One UI: nowa nakładka na Androida, która spodoba się fanom minimalizmu

Samsung One UI: nowa nakładka na Androida, która spodoba się fanom minimalizmu
Oskar Ziomek
07.11.2018 20:28

Trwa konferencja Samsunga stworzona z myślą o deweloperach. Podczas spotkania nie brakuje więc informacji związanych z nowościami w oprogramowaniu wielu urządzeń Samsunga. Jednym z szerzej omówionych tematów okazał się interfejs dostępny w smartfonach. Producent doszedł do wniosku, że czas go odświeżyć i zastąpić nowym rozwiązaniem. Nakładka Samsung Experience została więc wyparta przez nowy interfejs: One UI.

Celem Samsunga jest w nim stworzenie środowiska, w którym użytkownik będzie z łatwością rozpoznawać elementy kontrolujące aplikacje oraz treść, stąd główny podział na obszar kontroli i właśnie treści. Producent zdecydował się pójść w stronę minimalizmu, usuwając z widoku wiele informacji, które dotychczas były cały czas dostępne na ekranie. Nie oznacza to oczywiście, że całość będzie mniej funkcjonalna. Celem jest jednak ukrycie dodatkowych opcji, które niepotrzebnie odwracają uwagę użytkownika w momentach, kiedy nie jest to oczekiwane.

Samsung One UI: nowe podejście do interfejsu w Androidzie.
Samsung One UI: nowe podejście do interfejsu w Androidzie.

Samsung pomyślał także o tym, co tak naprawdę jest wygodne w obsłudze. Interfejs został więc stworzony w taki sposób, by do najważniejszych opcji łatwo sięgać kciukiem. Nowe podejście dobrze zobrazowano na przykładzie aplikacji do obsługi wiadomości SMS.

Jak zauważono, odwiedzając listę wiadomości, użytkownik jest najprawdopodobniej zainteresowany przeczytaniem najświeższej z nich, przez co musi sięgnąć w górną część ekranu, by kliknąć najświeższy wątek. Dzięki One UI najświeższy element będzie się znajdować mniej więcej w połowie wysokości ekranu, dzięki czemu będzie w fizycznym sensie łatwiej osiągalny. Producent zmienił również kolorystykę ikon, w tym także tych na pasku powiadomień. Wszystko jest teraz bardziej kontrastowe i czytelne, by użytkownik mógł łatwiej znaleźć najbardziej interesujące opcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)