Samsung planuje sprzedaż odnowionych używanych smartfonów

Strona głównaSamsung planuje sprzedaż odnowionych używanych smartfonów
22.08.2016 16:08
Samsung planuje sprzedaż odnowionych używanych smartfonów

Rynek smartfonów powoli zwalnia, co odczuwa nawet Apple. Samsung jednak nadal chce utrzymać wysoką sprzedaż. W tym celu przygotowuje program sprzedaży używanych smartfonów, które przeszły przez kurację odmładzającą.

Topowe smartfony Samsunga to świetne urządzenia, wydajne, niemal perfekcyjnie wykonane i posiadające jedne z najlepszych kamer na rynku. Lista zalet jest długa, co pokazują nasze testy – Galaxy S6 i Galaxy S7. Niestety, za te modele z najwyższej półki musimy sporo zapłacić, nawet kilka miesięcy po premierze ceny utrzymają się na poziomie ponad 2500 zł. Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, a do tego dochodzą klienci, którzy chcą mieć nowego smartfona co roku.

350187544421623745

Jak informuje Reuters, Samsung przygotowuje program, który pozwoli na utrzymanie albo i nawet większą sprzedaż topowych smartfonów. Koreańczycy planują odnawiać używane modele, które wracają w ramach programu rocznej oferty modernizacji – klient oddaje poprzedni smartfon z górnej półki, a w zamian dostaje zniżkę na zakup jego następcy.

Oddane smartfony mają być odnawiane, a po przejściu kuracji będą ponownie sprzedawane. Oczywiście zostaną one odpowiednio oznaczone, a ich cena będzie niższa niż identycznych modeli, które bezpośrednio z fabryki trafiły na sklepowe półki.

350187544421820353

Samsung poszukuje sposobu na maksymalizację efektywności kosztowej i chce utrzymać marżę operacyjną na poziomie powyżej 10%. Nie wiemy jeszcze na jakie rynki trafią odnowione modele, ale jesteśmy przekonani, że będą dostępne w Azji. Bardzo możliwe, że południowokoreański producent dzięki niższej cenie chce konkurować z chińskimi firmami nie tylko w Państwie Środka, ale również na rynkach wschodzących. W Polsce też na pewno będą chętni na takie modele.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)