Samsung postanowił poskromić przegrzewającego się Snapdragona 820

Samsung postanowił poskromić przegrzewającego się Snapdragona 820

29.10.2015 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba Qualcomm ostatnio w pogodni za wydajnością zapomniał, że smartfony ze względu na niewielkie wymiary nie mogą posiadać rozbudowanych systemów chłodzenia. Ponoć Snapdragon 810 miał być wpadką, ale okazuje się, że nowszy Snapdragon 820 również grzeje się zbyt mocno. Z pomocą Qualcommowi postanowił przyjść Samsung, oczywiście nie robi tego bezinteresownie.

Snapdragon 810 trafił do wielu smartfonów z najwyższej półki. Oferował on dużą wydajność, ale tylko przez chwilę. W przypadku wielu modeli po kilku minutach robił się na tyle ciepły, że jedynym rozwiązaniem było znaczące zmniejszenie mocy. W efekcie nowe smartfony w testach wypadały porównywalnie do swoich poprzedników ze Snapdragonem 801. Dodatkowo chociażby obudowa HTC One M9 czy Sony Xperia Z3+ robiła się niekomfortowo ciepła.

Obraz

Z zapowiedzi następcy Snapdragona 810 oznaczonego liczbą 820 mogliśmy dowiedzieć się, że problem z przegrzewaniem się został usunięty. Okazuje się, że jednak pod obciążeniem nowy, topowy układ Qualcomma ponownie nie radzi sobie z zachowaniem odpowiednio niskiej temperatury. Niestety, ze względu na dobrze wypadające na papierze cyferki po ten procesor sięgnie wielu producentów. Jednym z nich będzie Samsung, który ma zamiar umieścić Snapdragona 820 w nadchodzącym Galaxy S7. Południowokoreańska firma postanowiła rozwiązać problem z przegrzewaniem się. W tym celu pracuje nad optymalizacją działania układu poprzez modyfikowanie programu kontrolującego mikroprocesor. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to wykorzystane mają być specjalne rurki, których zadaniem będzie odprowadzenie ciepła.

Samsung pomagając Qualcommowi nie działa bezinteresownie. Pierwszym powodem jest oczywiście Galaxy S7. Dodatkowo informacje wskazują, że to właśnie Samsung odpowiada za produkcję procesora, który powstaje w 14-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. Pozostaje nam liczyć, ze Koreańczykom uda się poskromić Snapdragona 820, bo powtórki z niekomfortowo ciepłymi topowymi smartfonami z pewnością byśmy nie chcieli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także