Samsung pracuje nad sensorem 600 MP. Zajmowałby sporo miejsca

Samsung pracuje nad sensorem 600 MP. Zajmowałby sporo miejsca

fot. Samsung
fot. Samsung
06.12.2020 12:19

Samsung pracował niedawno nad 108 MP sensorem, który trafił do Samsung Galaxy S20 Ultra i Galaxy Note 20 Ultra. Tymczasem firma może mieć w planach nowy sensor o niemal sześciokrotnie większej rozdzielczości.

W sieci pojawił się slajd przedstawiający aż 600 MP sensor dla nadchodzących smartfonów. Ujawnił go znany branżowy informator Ice Universe i był materiałem użytym w spotkaniu z udziałowcami Samsunga. W pierwszej kolejności komponent ten miałby mieć swoje zastosowanie na rynku samochodów autonomicznych.

Ludzkie oko jest rzekomo w stanie rozpoznać jedynie jakość obrazu do 500 MP, więc po co taka duża rozdzielczość? Prawdopodobnie po to, aby uzyskać duży poziom przybliżenia bez utraty jakości.

Proporcje, które są uchwycone na slajdzie z sensorem wskazują, że będzie on zajmował około 12 proc. miejsca z tyłu telefonu. Nie będzie to zbyt ładnie wyglądało.

Jednak 600 MP to jeszcze odległa perspektywa. Prawdopodobnie w międzyczasie powstanie jakaś pośrednia rozdzielczość, jak np. 250 MP.

W kwietniu 2020 r. pojawiły się doniesienia, że koreański gigant właśnie nad nim zaczął pracować i to on prawdopodobnie zagości w następnych flagowcach Samsunga.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)