Samsung przymierza się do sprzedaży działu PC, nowym właścicielem Lenovo?

Samsung przymierza się do sprzedaży działu PC, nowym właścicielem Lenovo?

Samsung przymierza się do sprzedaży działu PC, nowym właścicielem Lenovo?
25.11.2016 12:42

Według najnowszych doniesień, Samsung prowadzi rozmowy z chińską firmą Lenovo. Ich celem jest sprzedaż działu odpowiedzialnego za komputery. Koreański potentat chce pozbyć się mniej rentownych przedsięwzięć i skupić się na tych, które faktycznie przynoszą mu odczuwalny zysk.

Samsung stał się największych producentem smartfonów na świecie, sprzedając każdego roku kilkadziesiąt milionów urządzeń. Jednak mimo wysiłku wkładanego w rynek PC, całkiem przyzwoitych laptopów i reklamy, nigdy nie zdobył poważniejszych udziałów jako producent komputerów. Ich sprzedaż nigdy nie przynosiła odczekiwanych zysków.

Jak donoszą koreańskie media, Samsung zamierza w całości pozbyć się działu PC. Nowym właścicielem miałby stać się lider tego rynku, czyli chińska firma Lenovo. Jeśli rozmowy pomiędzy dwoma producentami zakończą się porozumieniem, to Chińczycy zapłacą 850 milionów dolarów. Sprzedaży mogliśmy się już spodziewać w momencie wycofania przez Samsunga laptopów z rynku europejskiego. Biznes przynosił za małe dochody, a sytuacja na rynku nie zapowiadała jakichkolwiek zmian, a wręcz mogło być jeszcze gorzej.

Nie jest to pierwszy krok Samsunga w pozbywaniu się wybranych segmentów. Wcześniej Koreańczycy sprzedali dział drukarek największemu producentowi drukarek, firmie HP, która zapłaciła za to ponad miliard dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)