Samsung stworzy własne układy graficzne do tanich smartfonów i... samochodów

Samsung stworzy własne układy graficzne do tanich smartfonów i... samochodów

Samsung stworzy własne układy graficzne do tanich smartfonów i... samochodów
Oskar Ziomek
19.06.2018 16:16, aktualizacja: 20.06.2018 09:41

W Sieci pojawiają się głosy, iż Samsung może mieć w planach tworzenie własnych układów graficznych. Co ciekawe, te miałyby być stosowane nie tylko w produkowanych przez firmę smartfonach, ale docelowo także w autonomicznych samochodach. Mają na to wskazywać liczne oferty pracy w firmie, jakie w ostatnich dniach pojawiły się między innymi w serwisie LinkedIn.

O szczegółach przeczytać można na łamach Andrid Authority. Wszystko wskazuje na to, że Samsung może mieć w planach zastąpienie własną jednostką graficzną dotychczasowych układów Mali wykorzystywanych obecnie w większości procesorów Exynos. Byłby to kolejny komponent, choćby po wyświetlaczach, którego produkcją w całości mógłby się wówczas zająć Samsung.

Taki ruch miałby pomóc docelowo zwiększyć zyski i przełożyć się na lepszą optymalizację tworzonych urządzeń, jednak na początku z pewnością wiązałby się głównie z dużymi wydatkami. Tworzenie własnych komponentów miałoby jednak jeszcze bardziej zacieśnić rywalizację Samsunga z Apple, ale też (o ile komponenty okazałyby się sukcesem), wyraźnie wysunąć Samsunga na prowadzenie wśród producentów smartfonów z Androidem – firma mogłaby wtedy tworzyć unikalne na rynku rozwiązania, przynajmniej w zakresie wykorzystania układów graficznych.

Samsung Exynos 9610 wykorzystujący grafikę Mali-G72 MP3.
Samsung Exynos 9610 wykorzystujący grafikę Mali-G72 MP3.

Jak informują źródła, w pierwszej kolejności Samsung najpawdopodobniej zająłby się tworzeniem układów do najtańszych smartfonów w swojej ofercie, dopiero z czasem decydując się na ich montaż także w najwydajniejszych modelach. Takie posunięcie wydaje się prawdopodobne i nie powinno być zaskoczeniem – trudno raczej eksperymentować z nowymi pomysłami i komponentami na prawdopodobnie najbardziej dochodowej części swojej oferty, jaką są urządzenia flagowe.

Co interesujące, mówi się również o tym, że w przyszłości Samsung miałby montować swoje układy graficzne także w autonomicznych samochodach. W tym zakresie nie pojawiają się jednak dodatkowe informacje, toteż trudno przesądzać jakich konkretnie zastosowań można się tutaj spodziewać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)