Samsung T5: przenośny dysk SSD z prędkością odczytu do 540 MB/s

Samsung T5: przenośny dysk SSD z prędkością odczytu do 540 MB/s

Samsung T5: przenośny dysk SSD z prędkością odczytu do 540 MB/s
16.08.2017 19:54

Do oferty Samsunga dołączył przenośny dysk SSD, który skierowany jest dla użytkowników wymagających wysokiej wydajności. Nowy model został oznaczony jako T5 i dzięki zastosowanej technologii jest w stanie osiągnąć prędkość sekwencyjnego odczytu do 540 MB/s.

Jak podaje Samsung, dysk T5 jest w stanie osiągnąć transfery 4,9 razy szybsze od zewnętrznego dysku HDD. Transfer na poziomie 540 MB/s został osiągnięty dzięki zastosowaniu technologii 64-warstwowej pamięci V-NAND.

Dysk jest nie tylko szybki, ale również kompaktowy. Jego wymiary wynoszą bowiem 74 x 57,3 x 10,5 mm i waży on 51 gramów. Zastosowana technologia, w której nie uświadczymy ruchomych części w środku, przyczyniła się do większej odporności na upadki. Samsung chwali się, że dysk ma wytrzymać upadki z wysokości 2 metrów. Jeśli zaś chodzi o zabezpieczenie samych danych, to skorzystać możemy z szyfrowania AES 256-bit.

T5 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, które, co ciekawe, powiązane są z ilością dostępnej pamięci na dane. Model czarny (Deep Black) oferuje 1 TB lub 2 TB. Z kolei w edycji niebieskiej (Alluring Blue) otrzymujemy 250 GB lub 500 GB.

Dysk łączy się za pomocą USB Type-C, co pozwala na podłączenie go do nowych komputerów oraz smartfonów. W zestawie znajdziemy również przejściówkę z USB Type-C na starsze USB (Type-A). Cena jest oczywiście adekwatna do osiągów i za model 250 GB musimy zapłacić 130 dolarów, a za wersję 1TB już 400 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)