Samsung też chwali się swoimi sukcesami

Samsung też chwali się swoimi sukcesami

Marcin Paterek
25.01.2013 16:40

Rekordową ilość 63,7 mln smartfonów Samsung dostarczył na rynek w czwartym kwartale 2012 roku. W ciągu trzech miesięcy koncern zarobił (PDF) w sumie 52,4 mld dolarów, z czego 8,3 mld to czysty zysk (o 89 proc. większy niż rok temu). Całoroczne przychody wyniosły ok. 188 mld dolarów, a zysk zamknął się w kwocie 27,2 mld dolarów.

Motorem napędowym Samsunga była seria smartfonów Galaxy S i odpowiedzialny za nią dział telefonii komórkowej. W 2012 r. urósł on o blisko 60 proc., generując w ostatnim kwartale przychody na poziomie 25,5 mld dolarów. Od czasu rynkowego debiutu w czerwcu 2010 roku, koncern sprzedał 100 mln urządzeń z serii. Największy udział przypadł modelowi Galaxy S III, którego w ciągu siedmiu miesięcy kupiło ponad 40 mln ludzi i codziennie do tego grona dołącza kolejne 190 tys. osób. Jego starszy brat, Galaxy S II, na przekroczenie progu 40 mln sprzedanych egzemplarzy potrzebował niemal trzykrotnie więcej czasu. Niewykluczone, że 2013 r. może Samsungowi upłynąć pod znakiem Galaxy S IV — koreański portal Money Today podaje, że koncern planuje miesięcznie sprzedawać 10 mln sztuk tego smartfona.

Obraz

Uznanie budzą także pozostałe wyniki firmy: dział półprzewodników, zajmujący się głównie wytwarzaniem pamięci, zarobił o 39 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. Z kolei sekcja elektroniki użytkowej (skupiająca się na sprzęcie RTV i AGD) zarobiła o 87 proc. więcej niż we wcześniejszym okresie. Dział produkcji wyświetlaczy jest jedynym, którego zysk zmalał o 5 proc. pod koniec roku — Samsung jednak przewiduje, że rosnące zapotrzebowanie na ekrany do tabletów i sporych telewizorów (z wyświetlaczami o przekątnej ponad 60 cali) pozwoli mu nadrobić zaległości.

Koncern kontynuuje ofensywę na rynku smartfonów za sprawą Galaxy Xcover 2 — modelu skierowanego do osób wiodących aktywny tryb życia. Zamknięte we wzmocnionej obudowie urządzenie ma być odporne na kurz, piasek i wodę, a akumulator pozwoli na 570 godzin działania w trybie czuwania. Smartfon będzie wyposażony w 4-calowy ekran (480 x 800 pikseli), dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB RAM i 4 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia jej przy pomocy karty microSD do 32 GB włącznie). Samsung chwali się, że aparat 5 Mpix umożliwi robienie zdjęć także pod wodą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)