Samsung uważa, że Galaxy S7 Active jest wodoodporny i zasługuje na IP68

Samsung uważa, że Galaxy S7 Active jest wodoodporny i zasługuje na IP6818.07.2016 15:15
Samsung uważa, że Galaxy S7 Active jest wodoodporny i zasługuje na IP68

Samsung Galaxy S7 Active, smartfon opatrzony certyfikatem IP68, gwarantującym ochronę przed długotrwałym zanurzeniem w wodzie, nie przeszedł pozytywnie testów. Okazało się, że 30 minut w wodzie poskutkowało licznymi uszkodzeniami. Samsung wydał jednak oświadczenie, twierdzące, że S7 Active jak najbardziej zasługuje na IP68.

Przypomnijmy, podczas testów ConsumerReports smartfony umieszczono w cylindrze symulującym warunki, w jakich znalazłby się telefon zanurzony w wodzie na głębokości ok. 1,5 m (ciśnienie rzędu ok. 150 gramów na cm2). Samsungi znajdowały się w cylindrze przez 30 minut, czyli tyle ile według producenta powinny wytrzymać. Jednak po wynurzeniu, urządzenia posiadały liczne uszkodzenia.

350180058394290113

Galaxy S7 Active powinien wytrzymać więcej niż jego zwykła wersja, to model stworzony dla osób aktywnych. Czyżby jednak tak nie było? Według ConsumerReports, smartfon Samsunga nie spełnia oczekiwań. Samsung nie czekał długo i właśnie wydał oświadczenie, mówiące, że Galaxy S7 Active jak najbardziej spełnia wymogi IP68. Dodatkowo poinformował, że będzie wymieniał urządzenia, które ulegną uszkodzeniu po zanurzeniu w wodzie.

Pojawiają się głosy, że wina leży po stronie testowych egzemplarzy, które trafiły do ConsumerReports. Smartfony miałyby być wadliwe i ich uszkodzenia spowodowały, że nie spełniały one normy. Inni twierdzą natomiast, że testy były błędnie przeprowadzone. Smartfon nie znajdował się w wodzie na głębokości 1,5 metra, tylko w pojemniku, w którym wytworzono wyłącznie odpowiednie ciśnienie.

Zanim podejmiemy ostatnią decyzję w kwestii odporności Galaxy S7 Active, pozostaje nam poczekać na testy przeprowadzone przez użytkowników. Wówczas przekonamy się, czy faktycznie IP68 nie należy się produktowi Samsunga.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)