Samsung w tarapatach: S7 Active jednak nie jest odporny na zanurzenie

Samsung w tarapatach: S7 Active jednak nie jest odporny na zanurzenie

11.07.2016 14:47, aktual.: 18.07.2016 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od momentu publikacji pierwszych oficjalnych materiałów reklamowych Samsungów Galaxy S7, jasnym było, że Koreańczycy stawiają w tej odsłonie na aktywność i sport. Świadczyły o tym choćby zdjęcia, na których widać było całkowicie sprawny zamoczony egzemplarz S7, a szczególną uwagę zwrócili na ten aspekt inżynierowie projektujący wariant S7 Active.

Problem tym, że dziś wiemy już, że Active nie jest tak odporny, jak można byłoby się spodziewać po telefonie, którego nie strach zabrać na siłownię czy w góry. Opublikowane właśnie przez ConsumerReports wyniki testów, pokazują, że trwałego uszkodzenia nowych Samsungów można dokonać nawet w warunkach, na które ten powinien być odporny.

Samsung dość mocno zmienił konstrukcję obudowy S7 Active w stosunku do modelu S7. Priorytetem było jej wzmocnienie oraz uszczelnienie. Efektem prac było spełnianie standardu IP68. Jest to najwyższa możliwa kategoria: 6 oznacza całkowitą odpornośc na pył, zaś 8 gwarantuje ochronę przed długotrwałym zanurzeniem w wodzie pod wpływem ciśnienia.

Obraz

Podczas testów ConsumerReports smartfony umieszczono w cylindrze symulującym warunki, w jakich znalazłby się telefon zanurzony w wodzie na głębokości ok. 1,5 m, (ciśnienie rzędu ok. 150 gramów na cm2). Samsungi znajdowały się w cylindrze przez 30 minut, co poskutkowało – wbrew zapewnieniom producenta i klasyfikacji IP – licznymi uszkodzeniami.

Problemy dotyczyły przede wszystkim wyświetlacza – obraz był wyświetlany błędnie, nie działał także interfejs dotykowy. Uszkodzenia dotyczą także obiektywów, pod obudowy których także dostała się woda, podobnie jak do slotu na kartę SIM. Kilka dni po teście żaden z testowanych egzemplarzy nie wrócił do pełnej sprawności. A to z kolei, nawet jeśli dotychczas niewiele było informacji o uszkodzonych Active, może poskutkować wysypem pozwów wobec Samsunga.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)