Samsung Z3 przyniesie do Polski alternatywę dla Androida

Samsung Z3 przyniesie do Polski alternatywę dla Androida

Samsung Z1
Samsung Z1
14.09.2015 14:25

We wrześniu zostanie zaprezentowany kolejny smartfon, który będzie działał pod kontrolą Tizen OS. Samsung Z3 nie będzie przeznaczony wyłącznie dla klientów z krajów rozwijających się. Ten model pojawi się również w Europie. Na liście obok Niemiec, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii, znalazła się Polska.

Samsung nie skupia się wyłącznie na wydawaniu kolejnych mobilnych urządzeń działających pod kontrolą Androida. Firma rozwija również własny system operacyjny – Tizen OS, pod kontrolą którego działają już smartwatche, a także smartfony. Smartfony z Tizen OS charakteryzują się słabą specyfikacją oraz niską ceną i przeznaczone są przede wszystkim dla klientów z krajów rozwijających się. Południowokoreański producent postanowił, że nowy model z autorskim systemem operacyjnym trafi także do Europy.

Samsung Z1
Samsung Z1

Według najnowszych informacji Samsung Z3 ma trafić do wybranych krajów Europy. Na liście obok Niemiec, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii, znalazła się Polska, co jest miłym zaskoczeniem. Model Z3 to następca Z1, który był typowym przedstawicielem urządzeń z najniższej półki. Nowy smartfon Samsunga z Tizeon OS oferuje już lepszą specyfikację, która powinna spełnić oczekiwania dość sporego grona klientów. Otrzymujemy 5-calowy wyświetlacz HD, oczywiście wykonany w technologii Super AMOLED, a więc otrzymamy szerokie kąty widzenia, i bardzo dobrą czerń. Płynną pracę systemu operacyjnego, a także aplikacji będzie starał się zapewnić czterordzeniowy procesor Spreadtrum 1,3 GHz. Smartfon będzie posiadał również 8 GB na dane z możliwością rozbudowania kartą microSD i 1,5 GB RAM. Kamera umieszczona na plecach wykona zdjęcia w 8 MP, a frontowa zgodnie z obecnymi trendami została stworzona z myślą o selfie i ma 5 MP. Samsung Z3 zostanie wyposażony w akumulator 2600 mAh, a całość będzie działała pod kontrolą Tizen OS w wersji 3.0.

Prawdopodobnie zaletą modelu Z3 będzie niska cena. Jednak może ona nie wystarczyć, aby w Polsce zdobyć klientów. Dla znacznej większości osób Tizen OS jest systemem znacznie mniej atrakcyjnym od Androida. Dodatkowo, oprócz walki z Androidem, Tizen OS w Polsce będzie miał dość mocnego przeciwnika – Windows Phone. Należy pamiętać, że u nas tanie smartfony z WP cieszą się całkiem dużą popularnością. To właśnie mobilne okienka najczęściej wymieniane są jako alternatywa dla Androida, a Tizen OS dla wielu nadal brzmi egzotycznie.

Samsung raczej zdaje sobie sprawę, że model Z3 nie podbije polskiego rynku. Mimo tego firma zamierza spróbować spopularyzować Tizen OS. Takie podejście cieszy, konkurencja na rynku mobilnych systemów operacyjnych jest zawsze mile widziana. W końcu nie można żyć tylko Androidem, Windows Phone czy iOS. Zwłaszcza, że konkurencja oferuje sporo naprawdę dobrych rozwiązań.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)