Samsung zdalnie ograniczy pojemność baterii, by pogonić klientów do wymiany Galaxy Note 7

Samsung zdalnie ograniczy pojemność baterii, by pogonić klientów do wymiany Galaxy Note 7

15.09.2016 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomimo zakrojonej na globalną skalę akcji wymiany skłonnych dosamozapłonu smartfonów Galaxy Note 7, Samsung jakoś nie możesobie poradzić z zapędzeniem klientów do salonów. Nie pomagająreklamy w mediach, nie pomagają ostrzeżenia linii lotniczych –ludzie po prostu są leniwi. Teraz Samsung chce zrobić coś bezprecedensu. Zdalnie uszkodzi niebezpieczne egzemplarze, tak byużytkownicy nie mieli wyboru i wymienili je na nowe.

Operacja zostanie pilotażowo przeprowadzona w Korei Południowej/Poprzez zaplanowaną na 20 września aktualizację firmware drogąbezprzewodową (OTA), Samsung roześle łatkę, która sztucznieograniczy pojemność akumulatora do 60% nominalnej pojemności.Dalsze ładowanie nic nie da, smartfony Note 7 będą po prostupostrzegały wbudowaną baterię jako mającą jedynie 2100 mAh.

W koreańskiej gazecie Seoul Shinmun już opublikowanocałostronicowe ogłoszenie temu poświęcone; producent informuje,że bezpieczeństwo konsumentów jest najważniejsze, zarazem jednakprzeprasza za związane z tym niedogodności. Przypomina zarazem, żejuż od 19 września będą dostępne nowe egzemplarze, zbezpiecznymi bateriami.

Obraz

Jak do tej pory pomimo wymiana nie przynosiła oczekiwanychskutków. Jak zauważa koreańska prasa, za dużo się tu wymaga odklientów, muszą odwiedzić salony Samsunga nie raz, lecz dwa – zapierwszym razem by dostać jakiś telefon zastępczy i przejśćkontrolę starego Note 7, za drugim razem zaś dopiero dostać nowyegzemplarz Note 7.

Nie ułatwia sytuacji to, że akurat zbliża się tam czas ważnegoświęta narodowego, miliony ludzi są w podróży. Cierpią teżpracownicy autoryzowanych sprzedawców, którzy dwoją się i trojąprzy procedurze wymiany. Im w Korei Samsung zaoferował darmowe pizzeoraz przeprosiny, pragnąć wynagrodzić niedogodności.

Według agencji AP, koreańska firma prowadzi rozmowy z innymioperatorami, którzy mieliby przez swoje sieci dostarczyćsoftware’owe ograniczenie baterii. Nie ma co wątpić w technicznąmożliwość tego rozwiązania – NVIDIA podczas operacji wymianyswoich tabletów SHIELD (również z powodu problemów z baterią)całkiem sprawnie poradziła sobie ze zdalnym uszkodzeniem starychegzemplarzy. Rozesłana łatka nieodwracalnie uszkadzała wszystkietablety z felerną baterią, po tym gdy użytkownik aktywował jegozamiennik. Jedynym sposobem na uniknięcie tego losu byłozrootowanie urządzenia i usunięcie z niego działającej w tleusługi aktualizacyjnej producenta.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)