Samsung zrobił test akumulatorów w smartfonach. Zwycięzca jakoś nie zaskakuje

Samsung zrobił test akumulatorów w smartfonach. Zwycięzca jakoś nie zaskakuje

30.07.2016 09:46, aktual.: 02.08.2016 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci smartfonów są dziś niczym chłopcy walczący o względy najatrakcyjniejszej koleżanki z gimnazjum, w takim stylu przechwalają się przed klientami. Niestety, podobni jak Ci młodzi chłopcy, lubią naginać rzeczywistość, by klient wybrał właśnie ich. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia, Samsung postanowił udowodnić, że to jego smartfony są bezkonkurencyjne, tym razem w kwestii czasu pracy na jednym ładowaniu.

Samsung opublikował filmik, w którym akumulatory smartfonów zostały poddane wymagającemu testowi. W rywalizacji wzięły udział tylko elitarne modele – Huawei P9, iPhone 6s, HTC 10, Sony Xperia X, LG G5 oraz Samsung Galaxy S7 i jego zakrzywiona wersja S7 Edge. Pierwszy odpadł LG G5, który wytrzymał 6 godzin i 31 minut. Wiarygodność testu budzi nasze zastrzeżenia, ale z drugiej strony, testowaliśmy G5 i faktycznie nie zachwycał on czasem pracy.

Der Samsung Battery Test 2016

Najlepszym smartfonem bez logo Samsunga okazał się iPhone 6S, któremu udało się uzyskać 8 godzin i 13 minut. Świetny wynik, zwłaszcza, że iPhone na papierze ma najmniej pojemny akumulator. Ale co z tego, skoro drugie miejsce należy do Samsunga Galaxy S7 Edge – 10 godzin i 30 minut, a pierwsze oczywiście dla Galaxy S7, który osiągnął prawie 11 godzin, brakło mu tylko kilka sekund.

Wyniki przemawiają za produktami Samsunga, ale tak duża różnica, sprawia, że nie bierzemy tego testu poważnie. Galaxy S7 i S7 Edge mają bardzo dobre akumulatory, zwłaszcza na tle swoich poprzedników. Jednak podczas naszych testów Galaxy S7 nie zauważyliśmy by ten smartfon wyróżniał się długim czasem pracy. Wypadł on bardzo podobnie do konkurencji.

Teraz czekamy na testy innych producentów, LG może udowodni nam, że to G5 ma najlepszy akumulator, a Sony nie zgadzając się z Koreańczykami, pokaże, że tak naprawdę to Xperia X deklasuje konkurencję.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)