SAPPHIRE wprowadza szybszego i lepiej chłodzonego Radeona RX 480

SAPPHIRE wprowadza szybszego i lepiej chłodzonego Radeona RX 480

25.07.2016 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SAPPHIRE rozszerza swoją rodzinę kart graficznych NITRO+ o modele Radeon RX 480. Względem referencyjnej wersji AMD otrzymujemy podkręcone zegary, lepszy system chłodzenia, a także autorskie oprogramowanie do monitorowania pracy wentylatorów.

Radeona RX 480 udało się nam już przetestować. Jeśli jesteście zainteresowani jak wypadł produkt AMD, to zapraszamy do materiału wideo, który powinien pomóc w ocenie tej karty graficznej. Natomiast teraz skupimy się na wersji sygnowanej logo SAPPHIRE, która na papierze wygląda na poprawioną wersję podstawowego modelu.

Obraz

Do chłodzenia wykorzystywane są miedziane ciepłowody oraz dwa wentylatory o średnicy 95 mm. Producent obiecuje długą żywotność wentylatora oraz cichą pracę. Zaletą jest łatwość ich wyjęcia, co docenimy przede wszystkim podczas czyszczenia kart z kurzu. SAPPHIRE zastosowało także system podświetlenia LED RGB, świeci się logo firmy. Użytkownik może zmienić tryb podświetlenia, korzystając z dołączonego oprogramowania lub przycisku umieszczonego na samej karcie.

Karta została także podkręcona. W wersji z 4 GB pamięci, taktowanie rdzenia zostało zwiększone z 1266 MHz do 1306 MHz (tryb Boost). W przypadku droższego modelu z 8 GB pamięci, producent osiągnął taktowanie zegarka w Boost na poziomie 1342 MHz. Z zasilaniem nie ma problemu dzięki gniazdku 8 pin. SAPPHIRE wspomina również o zastosowaniu efektywnych dławików Black Diamond 4.

Obraz

Dostępne złącza to DVI-D, dwa HDMI i dwa DisplayPort. Dwa złącza HDMI zastosowano z myślą o urządzeniach VR. To właśnie głównie z wykorzystaniem HDMI gogle VR komunikują się z komputerem.

Obie karty w sprzedaży pojawią się jeszcze w tym tygodniu. Za wersję 4 GB zapłacimy 219 dolarów, czyli o 20 dolarów więcej niż za referencyjny model. Natomiast wersja 8 GB to wydatek 269 dolarów, a więc o 30 dolarów więcej względem egzemplarza wprost od AMD. Cen w Polsce nie ujawniono, ale pewnie będą pozostawały w podobnej relacji do modeli referencyjnych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)