Ściąganie aplikacji TikTok i WeChat zablokowane przez Trumpa od niedzieli

Ściąganie aplikacji TikTok i WeChat zablokowane przez Trumpa od niedzieli

Prezydent USA Donald Trump.
Prezydent USA Donald Trump.
18.09.2020 14:11, aktualizacja: 18.09.2020 15:08

Według informacji agencji Reuters od najbliższej niedzieli 20.09 amerykański Departament Handlu USA planuje wydać rozporządzenie, które zakaże obywatelom USA pobierania aplikacji TikTok i WeChat. Informacja pochodzi od trzech amerykańskich urzędników.

Przedstawiciele władz poinformowali, że zakaz nowych pobrań TikToka w USA może jednak zostać uchylony przez prezydenta Donalda Trumpa, zanim wejdzie w życie pod koniec niedzieli, ponieważ właściciel TikToka – firma ByteDance – dąży do jak najszybszego rozwiązania tej sytuacji.

ByteDance próbuje ratować TikToka

ByteDance prowadzi obecnie rozmowy z Oracle Corp. i innymi podmiotami w celu stworzenia nowej firmy – TikTok Global – której celem będzie zażegnanie obaw władz USA dotyczących bezpieczeństwa danych amerykańskich użytkowników. ByteDance nadal potrzebuje aprobaty Trumpa, aby uniknąć zakazu.

Rozporządzenie nie będzie zabraniać transakcji z właścicielami WeChat, w tym działalności w zakresie gier online. Nie będzie także zakazywać firmom takim jak Apple, Google lub innym oferowania aplikacji TikTok i WeChat w dowolnym miejscu poza Stanami Zjednoczonymi.

Informacja o tej decyzji ma stać się publiczna o 8:45 czasu lokalnego, czyli o 14:45 czasu środkowoeuropejskiego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)