Scrip to portfel przyszłości, dzięki któremu poczujesz wartość elektronicznych pieniędzy

Scrip to portfel przyszłości, dzięki któremu poczujesz wartość elektronicznych pieniędzy22.09.2016 19:44
Scrip to portfel przyszłości, dzięki któremu poczujesz wartość elektronicznych pieniędzy

Czy możliwe jest przybliżenie płatności elektronicznych do tych tradycyjnych, gdy płacimy fizyczną gotówką? Według NewDealDesign jak najbardziej można tego dokonać, a to za sprawą Scrip, czyli koncepcyjnego portfela, który wygląda jakby został wyciągnięty z filmu science fiction.

Płatności bezgotówkowe staja się coraz popularniejsze. Jednak nadal wiele osób woli tradycyjną gotówkę, którą mogą poczuć w dłoni. Przeciwnicy kart płatniczych twierdzą, że fizyczna gotówka pozwala im oszczędzać, ponieważ mają poczucie ile faktycznie mają pieniędzy w portfelu. Natomiast przy korzystaniu z elektronicznych form płatności, często zdarza im się wydawać więcej.

350188668864194497

Skoro więc fizyczne pieniądze mają także swoje zalety, to może by połączyć je z nowocześniejszymi metodami płatności? Właśnie na taki pomysł wpadło studio NewDealDesign, efektem jest koncept portfela przyszłości – Scrip. Interesująco wygląda sposób płacenia, podobnie jak w innych już dostępnych rozwiązaniach, musimy urządzenia przysunąć do terminala płatniczego, a do wymienienia danych zostanie wykorzystany NFC. Jednak to dopiero początek.

Wyświetlacz na górze wskazuje sumę jaką musimy zapłacić. Proces jednak nie jest ograniczony tylko do zbliżenia portfelu do terminala. Pod ekranem znajduje się chropowata powierzchnia zapełniona małymi rombami. Unoszą się one, pokazując liczby, które spotkamy na tradycyjnych pieniądzach. Jeśli przykładowo będziemy musieli zapłacić 75 złotych, to wówczas mechanizm będzie zbliżony do płatności gotówką. Będziemy musieli trzykrotnie przesunąć palcem po chropowatej powierzchni – 50 zł, 20 zł i za trzecim razem potwierdzając wydanie 5 zł.

350188668864391105

To właśnie dzięki połączeniu dwóch metod płatności, mielibyśmy mieć lepsze poczucie ile faktycznie zapłaciliśmy za dany produkt. Miałoby to sprawić, że bylibyśmy znacznie oszczędniejsi, widząc i czując, jak wydajemy pieniądze. Pomysł z pewnością jest wart uwagi, i mógłby przekonać osoby wolące tradycyjne pieniądze do elektronicznej płatności.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)