SDK dla Windows Phone 8 wydane, trwa promocja dla deweloperów

SDK dla Windows Phone 8 wydane, trwa promocja dla deweloperów

31.10.2012 13:21, aktualizacja: 31.10.2012 13:38

Wczoraj wieczorem naszego czasu rozpoczęła się konferencja dla deweloperów organizowana przez Microsoft — BUILD 2012. Spotkanie otwarte zostało oczywiście prezentacją organizatora, którą poprowadził Steve Ballmer. Jak zwykle w przypadku takich konferencji, nie brakuje wydarzeń towarzyszących.

Przede wszystkim, Microsoft udostępnił w końcu SDK dla Windows Phone 8 szerokiemu gronu deweloperów chcących tworzyć dla tej platformy. Narzędzia miały być dostępne latem, ale ku niezadowoleniu twórców aplikacji wszystko się opóźniło. We wrześniu do SDK mieli dostęp jedynie deweloperzy dopuszczeni przez Microsoft, co zaowocowało tym, że wielu zawodowców nie miało dostępu do narzędzi jeszcze na kilka tygodni przed wejściem Windows Phone 8 na rynek. SDK dla Windows Phone 8 i 7.5 już znalazło się w centrum pobierania, gdzie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Udostępnieniu SDK towarzyszy promocja dla deweloperów — tylko do 7 listopada deweloperzy mogą wykupić subskrypcję Windows Phone Dev Center za jedyne 8 dolarów… zamiast 99. Niestety tu jest haczyk — trzeba wyłożyć cała kwotę 99 dolarów, ale Microsoft w ciągu 30-45 dni odda 91… akurat żeby iść na drobne przedświąteczne zakupy. Szczegóły akcji znaleźć można na blogu deweloperskim Windows Phone.

Obraz

Uczestnicy BUILD 2012 otrzymali tablety Surface RT i Lumie 920, a teraz zapewne zabierają siły przed kolejnym dniem hackatonu — maratonu programistycznego, podczas którego małe zespoły mają w kilka dni napisać od podstaw aplikację. W samą porę pojawiło się więc SDK dla Windows Phone 8, zgromadzeni w Redmond deweloperzy mogą więc spróbować swoich sił z nowymi narzędziami. W czasie trwania hackatonu programiści mogą udać się do specjalnie przygotowanej budki i przed kamerą opowiedzieć o swoich postępach i problemach. Nie wiadomo jeszcze jak Microsoft wykorzysta materiał, ale z pewnością sporo się dowie o wrażeniach z użytkowania swoich narzędzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)