Seagate wprowadza wypełnione helem dyski twarde 10 TB pod strzechy

Seagate wprowadza wypełnione helem dyski twarde 10 TB pod strzechy

Seagate wprowadza wypełnione helem dyski twarde 10 TB pod strzechy
20.07.2016 14:19, aktualizacja: 21.07.2016 11:35

Ceny dysków SSD spadają, te szybkie nośniki danych stają się powoli standardem w komputerach. Jednak to talerzowe dyski nadal pozostają tymi, po które sięgamy gdy potrzebujemy dużej ilości miejsca na dane. Dla najbardziej wymagających firma Seagate przygotowała wypełniony helem dysk 10 TB. Do tej pory takie modele były zarezerwowane tylko dla segmentu Enterprise, ale teraz trafią też do domowych użytkowników.

Seagate przedstawił nowe dyski twarde, w tym trzy modele o pojemności do 10 TB. Należą one do trzech linii BarraCuda Pro, IronWolf oraz SkyHawk. Dyski BarraCuda Pro skierowane dla zwykłych (choć majętnych) użytkowników i przeznaczone są do montowania w całkiem normalnych desktopach i podłączenia do interfejsu SATA.

Obraz

BarraCuda Pro to 3,5-calowy, wypełniony helem dysk talerzowy. W topowej odmianie oferuje on aż 10 TB miejsca na dane. Talerze kręcą się z szybkością 7200 RPM, a maksymalny transfer (sekwencyjny) osiąga 220 MB/s. Dodatkowo do zwiększenia wydajności zapisu została zastosowana technologia Multi-Tier Caching (MTC). Pamięć cache ma natomiast 256 MB. Warto też zwrócić uwagę na gwarantowaną niezawodność: dysk ma zapewnić 300 TB zapisu rocznie, i to pracując w trybie 24x7, a nie jak to zwykle liczono dla desktopowych dysków, 8x5.

Niestety ceny nie zachęcają do kupna. Za model BarraCuda Pro 10 TB musimy zapłacić 535 dolarów. Taniej wychodzi kupno dwóch mniej pojemnych dysków i ich połączenie. Jednak po BarraCuda Pro 10 TB sięgną Ci, którzy z pewnych względów muszą zastosowań jeden nośnik.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)