Sędzia zaleca zakaz importu Xboksa 360 w USA

Sędzia zaleca zakaz importu Xboksa 360 w USA

23.05.2012 15:03

Sędzia amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego już wcześniej uznał, że Microsoft naruszył 4 należące do Motoroli patenty. Po wydaniu wstępnego werdyktu sędzia David Shaw zalecił nałożenie blokady na import konsol firmy Microsoftu do Stanów Zjednoczonych.

Sędzia Shaw zalecił zakaz importu konsol Xbox 360 w wersji z dyskiem 250 GB i bez dysku, oraz zaprzestanie sprzedaży tych konsol na terenie Stanów Zjednoczonych. Ponadto, jego zdaniem, Microsoft powinien zapłacić grzywnę wysokości 7% łącznej wartości wszystkich konsol, które już znalazły się w magazynach, ale jeszcze nie zostały sprzedane.

Według Microsoftu ta propozycja (nie jest to werdykt) nie służy dobru publicznemu, gdyż pozostawi konsumentów z jedynie dwiema opcjami — Sony i Nintendo. Shaw odrzucił ten argument, gdyż według niego nie można naruszać własności intelektualnej tylko po to, żeby obronić potencjalnych nabywców konsol przed… no właśnie. Zdaniem sędziego, konkurencja da sobie radę z dostarczeniem odpowiedniej liczby urządzeń. Zapewne nie tylko o takie zaburzanie rynku konsol (a w konsekwencji również gier) chodziło Microsoftowi, gdy budował swoją linię obrony.

Propozycja trafi teraz do komisarzy, którzy poddadzą ją analizie. Jeśli decyzja zostanie przyjęta, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie miał 60 dni na rozpatrzenie decyzji, Microsoft po tym czasie będzie mógł odwołać się w sądzie federalnym.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)