Sejf 1Password dostępny dla Androida za darmo, tylko do 1 sierpnia

Sejf 1Password dostępny dla Androida za darmo, tylko do 1 sierpnia

Sejf 1Password dostępny dla Androida za darmo, tylko do 1 sierpnia
Redakcja
11.06.2014 11:08

Firma AgileBits przygotowała ciekawą promocję dla użytkowników Androida przy okazji aktualizacji swojej aplikacji 1Password. Program służący do magazynowania wrażliwych danych, a także haseł logowania do różnych stron internetowych jest bezpłatny w swojej rozszerzonej edycji do 1 sierpnia. Po tym czasie użytkownicy będą mogli skorzystać z wersji z bezpłatnym odczytem. W przypadku systemu iOS, Windowsa i Maca aplikacja jest płatna.

Obraz

Po pierwszym uruchomieniu 1Password wymaga ustawienia hasła głównego. Odpowiada ono za zaszyfrowanie wszystkich przechowywanych przez nią danych, jego utrata powoduje także utratę danych. Sejf pozwala na dodawanie danych różnego typu: informacji o koncie bankowym, danych kart kredytowych, baz danych, informacji o prawie jazdy, danych konta email, loginów do stron internetowych, informacji z paszportów, haseł, a także zabezpieczonych notatek. Aplikacja pozwala na synchronizowanie danych poprzez szyfrowane bazy. Użytkownik może umieścić je lokalnie na urządzeniu, bądź też skorzystać z integracji z kontem Dropbox. Możliwe jest również organizowanie danych po predefiniowanych przez producenta kategoriach, a także wykorzystanie folderów i podfoldery. Dostęp do wszystkich opcji umożliwia wysuwany panel boczny, gdzie znajduje się również lista ulubionych danych.

W celu lepszej ochrony, ustawienia pozwalają na skonfigurowanie dodatkowego kodu dostępu PIN. Aplikacja może również być automatycznie blokowana po wyjściu z niej, oraz po określonym czasie nieaktywności użytkownika. Program nie posiada interfejsu w języku polskim, wersja darmowa pozwala na przeglądania danych zgromadzonych w bazach, dostępny pakiet Premium umożliwia dodawanie nowych danych, edycję, oraz organizację w ramach kategorii. Koszt wersji dla iOS to 17,99 dolara, za wersję dla Mac lub Windows przyjdzie nam z kolei zapłacić już aż 49,99 dolara.

Choć aplikacja wydaje się dosyć kosztowna, warto spojrzeć na to nieco inaczej. Konkurencyjny LastPass również wymaga opłaty jeżeli chcemy z niego korzystać na urządzeniach mobilnych. Jego koszt to 1 dolar miesięcznie, 1Password wymaga jedynie opłaty jednorazowej. Poza tym, w wypadku tej aplikacji to użytkownik samodzielnie decyduje, gdzie będzie przechowywał zaszyfrowane pliki z danymi. Nie musi on koniecznie powierzać ich usługodawcy, jak to jest rozwiązane w przypadku LastPassa. Alternatywą, choć już nie do końca tak multiplatformową jest darmowy KeePass. Zachęcamy do spróbowania, a już na pewno do stosowania różnych, silnych haseł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)