Selfie w Google Arts & Culture trafiło do Polski. Znajdź swojego sobowtóra na płótnie

Selfie w Google Arts & Culture trafiło do Polski. Znajdź swojego sobowtóra na płótnie

Selfie w Google Arts & Culture trafiło do Polski. Znajdź swojego sobowtóra na płótnie
05.09.2018 13:14, aktualizacja: 05.09.2018 13:58

Z wielomiesięcznym opóźnieniem, na długo po tym jak w zachodnich mediach ucichło o sprawie na dobre, użytkownicy aplikacji Google Arts otrzymali długo wyczekiwaną nowość. Pamiętacie jeszcze, że niegdyś w wybranych państwach Google wprowadziło do swojej aplikacji możliwość wyszukiwania dzieł sztuki na podstawie zrobionego selfie? Do zabawy mogą w końcu dołączyć Polacy.

Nowość jest już dostępna w stabilnej wersji aplikacji Google Arts & Culture. Dzięki niej możliwe jest porównanie zrobionego selfie z dziełami sztuki zeskanowanymi w imponującej rozdzielczości (jest to bodaj jedyne internetowe repozytorium, w którym z bliska można obejrzeć fakturę obrazu) przez Google. W rezultacie aplikacja pozwala znaleźć swojego sobowtóra i podzielić się z wesołą nowiną ze znajomymi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W praktyce, aby rozpocząć korzystanie z nowości, jest odnalezienie w na ekranie głównym aplikacji stosownego przycisku, Art Selfie, wyświetlany jest on w sposób identyczny do kolekcji. Po wyborze tej pozycji aplikacja chce uzyskać dostęp do aparatu, by umożliwić użytkownikowi zrobienie selfie. Wystarczy zrobić zdjęcie, aby do pracy ruszyły algorytmy rozpoznawania obrazu i wyszukały podobne próbki wśród dzieł sztuki. Całość zajmuje chwilę, a użytkownik z reguły otrzymuje co najmniej kilka propozycji.

Oczywiście selfie w Google Arts & Culture jest jedynie ciekawostką i trudno doszukiwać się praktycznego zastosowania. Czy funkcja powtórzy sukces, jaki odniosła w Stanach kilka miesięcy temu? Przekonajcie się sami – Google Arts & Culture w najnowszej wersji znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)