r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Arts & Culture 6.0.5

Strona główna Android Podróże i transport Muzea i atrakcje turystyczne

Aplikacja Arts & Culture od Google to aplikacja mobilna, która powstała jako część projektu Google Cultural Institute. Program pozwala przeglądać zbiory skarbów kultury i sztuki z ponad 850 muzeów oraz archiwów z całego świata.

W aplikacji możemy przeglądać zbiory instytucji - partnerów projektu, a niektóre wystawy zaprezentowano dzięki usłudze Street View, możemy więc poczuć się, jakbyśmy je zwiedzali osobiście, a nie poprzez smartfon lub tablet. Ponadto, program oferuje kolekcje tematyczne, w ramach których ujęte są rozmaite zbiory z różnych muzeów i archiwów, np. dotyczące lądowania człowieka na Księżycu. To nie tylko zdjęcia, ale też inne multimedia, np. filmy z YouTube z nagraniami ważnych przemówień. To wszystko sprawia, że Google Arts & Culture jest aplikacją obowiązkową dla miłośników historii lub też sztuki, a coś dla siebie znajdą w niej też osoby lubiące po prostu odkrywać tajemnice świata wiedzy. Tym bardziej, że wszystkie materiały są dostępne za darmo.

r   e   k   l   a   m   a

W aplikacji możemy przejrzeć zbiory kilkunastu instytucji kultury z Polski, m.in. Zamku Królewskiego w Warszawie lub też Opery Narodowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Porównaj selfie z dziełem sztuki dzięki Google: wiral podbija Sieć, lecz omija Polskę

16
OPROGRAMOWANIE 16.01.2018 | Jan Mentel

Aplikacja Google Arts & Culture przeżywa prawdziwy renesans, przez ostatnie dni stając się najchętniej pobieraną aplikacją ze Sklepu Google. Nie, użytkownicy nie zaczęli się nagle interesować sztuką. Powodem wzrostu popularności Arts & Culture jest dodanie funkcji, która pozwala na zrobienie selfie, a następnie umożliwia wśród zdigitalizowanych zbiorów całego świata odnalezienie najpodobniejszego portretu. This google arts and culture app is pretty amazing. Feel real strong about my 40% ?? pic.twitter.com/2iyexRkUG5— pw (@petewentz) 14 stycznia 2018 W mediach…

Wakacje w muzeum? Google udostępnia nowe Arts & Culture, a w nim ważne zmiany

3
OPROGRAMOWANIE 20.07.2016 | Maciej Olanicki

Przedsięwzięcia Google związane kulturą i sztuką, mimo że jest ich całkiem sporo, z całą pewnością nie cieszą się wśród pozostałych wyróżniającym się zainteresowaniem. Niemniej skala działań korporacji jest ogromna, zarówno jeśli chodzi o cyfryzację zbiorów, jak i promowanie sztuki w Sieci. A na tym polu właśnie pojawiła się nowość. Sporo zmian przygotowano w udostępnionej przed rokiem aplikacji Arts & Culture rozwijanej w ramach działalności Google Cultural Institute. W wygodnej i atrakcyjnej formie umożliwia ona przeglądanie dzieł sztuki stanowiących zbiory blisko 850 muzeów z całego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.