Arts & Culture Arts & Culture 8.1.8

Strona główna Android Podróże i transport Muzea i atrakcje turystyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Arts & Culture od Google to aplikacja mobilna, która powstała jako część projektu Google Cultural Institute. Program pozwala przeglądać zbiory skarbów kultury i sztuki z ponad 850 muzeów oraz archiwów z całego świata.

W aplikacji możemy przeglądać zbiory instytucji - partnerów projektu, a niektóre wystawy zaprezentowano dzięki usłudze Street View, możemy więc poczuć się, jakbyśmy je zwiedzali osobiście, a nie poprzez smartfon lub tablet. Ponadto, program oferuje kolekcje tematyczne, w ramach których ujęte są rozmaite zbiory z różnych muzeów i archiwów, np. dotyczące lądowania człowieka na Księżycu. To nie tylko zdjęcia, ale też inne multimedia, np. filmy z YouTube z nagraniami ważnych przemówień. To wszystko sprawia, że Google Arts & Culture jest aplikacją obowiązkową dla miłośników historii lub też sztuki, a coś dla siebie znajdą w niej też osoby lubiące po prostu odkrywać tajemnice świata wiedzy. Tym bardziej, że wszystkie materiały są dostępne za darmo.

W aplikacji możemy przejrzeć zbiory kilkunastu instytucji kultury z Polski, m.in. Zamku Królewskiego w Warszawie lub też Opery Narodowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!