WindowsNarzędziaNarzędzia administracyjne i internetoweServa
Serva ikona

Serva3.2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Serva to niewielkie i darmowe (do zastosowań domowych) narzędzie, umożliwiające przeprowadzenie instalacji systemu Windows (w wersji 2000 lub nowszej) za pośrednictwem sieci lokalnej z wykorzystaniem technologii PXE.

PXE (skrót od Preboot Execution Environment) to rozwiązanie informatyczne, umożliwiające wygodną instalację lub uruchomienie systemu operacyjnego z innego komputera. W przypadku pierwotnej stacji roboczej nie jest wymagane posiadanie magazynów danych, mogących przechowywać środowisko operacyjne, które ładowane jest z sieci LAN. W wyposażeniu takiego komputera musi pojawić się jednak karta sieciowa, mogąca obsłużyć połączenie z serwerem (za pośrednictwem protokołów DHCP i TFTP) i pobrać system operacyjny.

Serva stanowi doskonałe narzędzie, które umożliwi m.in. instalację systemu Windows bez posiadania nośników instalacyjnych takich jak płyty CD/DVD, zewnętrzne dyski USB (np. pendrive) itp. Pozwala ona znacznie przyspieszyć proces instalacji lub przeprowadzić instalację tego samego systemu na wielu komputerach jednocześnie. Zaletą tego narzędzia jest stosunkowo prosta konfiguracja oraz wsparcie dla zautomatyzowanych instalacji.

Uwaga!

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań3 665
Data aktualizacji26 kwi 2019
Rozmiar pliku4.08 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Serva ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)