Shazam chce towarzyszyć przy oglądaniu telewizji

17.09.2012 13:02, aktual.: 17.09.2012 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Shazam to jedna z tych aplikacji mobilnych, które rozpoznają utwory muzyczne. Fragment utworu zostaje nagrany z aplikacji do obsługi radia lub mikrofonu telefonu, wysłany do usługi i zidentyfikowany. Shazam pozwala ponadto znaleźć tekst piosenki lub teledysk, poinformować znajomych o znalezionej piosence, poznać podobnych wykonawców, sprawdzić czego słuchają użytkownicy na całym świecie, kupić znaleziony właśnie utwór lub bilety na koncert i tak dalej. Najnowsza wersja wprowadziła takie możliwości także dla programów telewizyjnych… niestety tylko w Stanach Zjednoczonych.

Mimo że na razie nie przetestujemy usługi w Polsce, warto się jej przyjrzeć. Aplikacja ma być asystentem przy oglądaniu dowolnego serialu lub programu telewizyjnego w Stanach (obsługiwanych jest 160 kanałów). 54% użytkowników Shazam za Oceanem korzystało z aplikacji aby otagować muzykę z telewizji, co zachęciło jej twórców do pójścia krok dalej. Do aktualnie oglądanego odcinka aplikacja dołączy oczywiście informacje o muzyce, ale to nie koniec. Będzie można poczytać o obsadzie, przejść na odpowiednie strony na IMDB, Wikipedii lub na stronach domowych seriali, znaleźć najnowsze plotki dotyczące aktorów oraz znaleźć ciekawe fakty o odcinku, aktorach i serialu, cytaty, informacje o popełnionych błędach i tak dalej. Niektóre dodatkowe treści będą charakterystyczne dla wybranego typu serialu czy programu telewizyjnego, na przykład do wydarzeń sportowych dołączone będą statystyki i wyniki rozgrywek.

Obraz

Rozwiązanie wygląda świetnie, zwłaszcza w obliczu badań odnośnie wykorzystywania urządzeń mobilnych podczas oglądania telewizji. Okazuje się, że prawie 90% Amerykanów podczas oglądania telewizji korzysta również z innych urządzeń (nie chodzi tu o mikrofalówkę, mowa o smartfonach, tabletach i rzadziej o laptopach), więc dodatkowe metody zaangażowania w program telewizyjny są jak najbardziej na miejscu. Trwają prace nad wprowadzeniem do telewizji również elementów interaktywnych, w czym Shazam także może się sprawdzić. Obecnie firma pracuje nad dostarczeniem większej ilości treści kontekstowych.

Shazam poinformował ponadto, że ma już ponad 250 milionów użytkowników na całym świecie — to więcej niż niejeden portal społecznościowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)