Showmax nie musi zniknąć z Polski. TVP chce wykupić serwis i jego licencje

Showmax nie musi zniknąć z Polski. TVP chce wykupić serwis i jego licencje

Showmax nie musi zniknąć z Polski. TVP chce wykupić serwis i jego licencje
Oskar Ziomek
14.12.2018 11:26, aktualizacja: 14.12.2018 13:12

Użytkowników usługi Showmax z pewnością zasmuciła informacja o zakończeniu działalności serwisu wraz z końcem przyszłego miesiąca, o czym informowaliśmy w środę. Rezygnacja z rozwoju na polskim rynku wynika z podjętych przez właścicieli decyzji strategicznych i może się odbić negatywnie nie tylko na samej marce Showmax, ale także oryginalnych produkcjach – jak na razie oficjalnie nie potwierdzono bowiem, jaki będzie ich dalszy los.

Wiele wskazuje jednak na to, że przyszłość serwisu Showmax w Polsce nie jest jeszcze skreślona, bo jak podaje serwis wirtualnemedia, jego zakupem zainteresowana jest Telewizja Polska. Szczegóły zdradził członek zarządu TVP Maciej Stanecki, który potwierdził, że TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Odbyły się już nawet pierwsze kontakty na poziomie zarządu.

Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy – informuje Stanecki w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.

Wyrażenie chęci na kupno usługi Showmax to dopiero początek. Dalsze kroki obejmują między innymi niezależną wycenę serwisu, ale do tego etapu jest póki co daleko. Proces się jeszcze nie zaczął, na razie jest wyrażone zainteresowanie – podkreślił Stanecki. Warto zwrócić uwagę, że ewentualne decyzje będą prawdopodobnie musiały zapaść dość szybko: Showmax ma zniknąć z polskiego rynku równo z końcem stycznia 2019 roku, więc aby zapewnić klientom ciągłość dostępności serwisu, konieczne jest szybkie działanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)