Shuttle Music Player zmienia się w S2. Można już testować zupełnie nową wersję

Shuttle Music Player zmienia się w S2. Można już testować zupełnie nową wersję

Shuttle Music Player powstaje w zupełnie nowej wersji, fot. Pixabay
Shuttle Music Player powstaje w zupełnie nowej wersji, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
30.12.2020 14:04, aktualizacja: 30.12.2020 14:14

Shuttle Music Player, w naszej opinii jeden z ciekawszych odtwarzaczy lokalnej muzyki na Androida, doczekał się nowej i to nie byle jakiej wersji. Twórca aplikacji nie wydał typowej aktualizacji, ale stworzył odtwarzacz od zera, tym razem wykorzystując język programowania Kotlin. Nowa aplikacja została wstępnie nazwana S2 i póki co dostępna jest tylko w ramach wczesnego dostępu – nie jest skończona i może zawierać błędy.

Nie zmienia to jednak faktu, że można ją już bez problemu pobrać na smartfon i testować jej funkcjonalność. Zgodnie z założeniem dewelopera, S2 ma być szybszy, bardziej stabilny i lepiej wyglądać. Cechą wyróżniającą tę aplikację na tle innych jest możliwość zrezygnowania z wbudowanego w Androida systemu rozpoznawania plików i samodzielne skanowanie pamięci w poszukiwaniu piosenek. Może to pomóc w sytuacjach, kiedy po restarcie telefonu czy dodaniu nowej muzyki do pamięci, utwory nie są od razu rozpoznawane przez odtwarzacz.

S2 oferuje nieco inny interfejs niż dotychczasowy Shuttle Music Player, fot. Oskar Ziomek.
S2 oferuje nieco inny interfejs niż dotychczasowy Shuttle Music Player, fot. Oskar Ziomek.

S2 oferuje między innymi odtwarzanie bez przerw między utworami, autorski 10-pasmowy equalizer, obsługuje ciemny motyw oraz współpracuje z Androidem Auto i Google Chromecast.

Zabierając się za testowanie S2 warto pamiętać, że jest to wciąż niedopracowane, wczesne wydanie. Błędy nie powinny być więc zaskoczeniem – w moim przypadku nie da się na przykład wskazać innego folderu skanowania plików niż katalog "Pobrane". Twórca zaznacza, że S2 jest obecnie darmowy, a w przyszłości może zawierać reklamy lub część opcji wymagających dopłaty. Na podobnej zasadzie działa dotychczasowa wersja Shuttle Music Player.

W dobie popularności serwisów streamingowych ze Spotify na czele, wielu osobom może się wydawać, że odtwarzacz lokalnej muzyki na Androidzie to przeżytek, a w razie potrzeby wystarczy pobrać dowolny program ze Sklepu Play. W praktyce trudno jednak polecić jednoznacznie najlepszy (i najbardziej atrakcyjny wizualnie) odtwarzacz tego rodzaju, który sprosta wymaganiom każdej osoby. Nie zapominajmy, że część słuchaczy (i tę grupę sam reprezentuję) woli jednorazowo kupić ulubioną muzykę, zamiast regularnie opłacać abonament za streaming.
Oskar Ziomek

Shuttle Music Player na Androida jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania. Aby pobrać opisywaną, testową wersję S2, należy zajrzeć do rozwijanego menu Wszystkie wersje.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)