Siódma wersja The Bat! to wsparcie dla Exchange Web Services i CardDAV

Siódma wersja The Bat! to wsparcie dla Exchange Web Services i CardDAV

Siódma wersja The Bat! to wsparcie dla Exchange Web Services i CardDAV
Redakcja
05.08.2015 11:04, aktualizacja: 05.08.2015 11:22

Mołdawska firma Ritlabs poinformowała o wydaniu nowej wersji swojego rozbudowanego klienta pocztowego, jakim jest aplikacja The Bat!. Trudno szukać innego programu, który oferuje tyle opcji i możliwości dopasowania zachowania skrzynki pocztowej do wymogów użytkownika. Teraz jego obsługa jest łatwiejsza, a wsparcie dla standardów jeszcze lepsze.

Najważniejszą zmianą w siódmej odsłonie programu jest wprowadzenie obsługi protokołu EWS. Dzięki niemu użytkownik może łączyć się z serwerami pocztowymi Microsoft Exchange Server 2007 i nowszymi w bardzo prosty sposób: zamiast wykorzystywać profile Outlook i protokół MAPI, wystarczy wprowadzić imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, a następnie wybrać protokół EWS – wszystkie ustawienia zostaną pobrane automatycznie. Oczywiście aplikacja synchronizuje nie tylko pocztę, ale również inne elementy znajdujące się na serwerze takie jak kalendarze i kontakty, również te z połączonych sieci społecznościowych (Twitter, Facebook, LinkedIn).

Obraz

Kolejna istotna nowość to wprowadzenie obsługi CardDAV. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może synchronizować książkę adresową między wieloma różnymi urządzeniami – teraz już nie zapomnimy ważnego adresu, a ten dodany do książki np. za pomocą smartfonu lub tabletu znajdziemy później także w programie na komputerze. The Bat! pozwala na używanie CardDAV na serwerach, które oferują wsparcie dla tej technologii. Możemy więc z niego korzystać np. w ramach kont Google, a także chmury iCloud. Najnowsza wersja to także znacznie uproszczony mechanizm tworzenia kont. Zamiast konfigurować wiele parametrów, użytkownik może podać jedynie adres i hasło, a program skonfiguruje ustawienia serwera automatycznie. Mechanizm ten działa oczywiście tylko wtedy, gdy dane znajdują się w bazie aplikacji, są rozgłaszane przez serwer lub ten jest ustawiony w sposób umożliwiający taką konfigurację na bazie domyślnych adresów.

Wszystkie pozostałe opcje są wciąż dostępne i program nadal zadziwia bogactwem opcji konfiguracyjnych: znajdziemy tu ogromny zestaw definicji do filtrowania wiadomości, zintegrowany czytnik kanałów RSS, rozbudowany system szablonów, terminarz i podręczny notatnik, a także wsparcie dla wielu różnych protokołów (MAPI, IMAP, POP, EWS). W razie potrzeby możemy wykorzystać obsługę OpenGPG do zabezpieczania poczty elektronicznej, a dzięki bogatym opcjom ustawimy dokładnie każdy aspekt działania programu. W efekcie w przypadku tego klienta pocztowego ograniczeniem staje się w zasadzie jedynie wyobraźnia użytkownika.

Najnowszą wersję klienta pocztowego The Bat! znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach Home Edition, a także Professional. Przypominamy, że od lutego bieżącego roku producent udostępnia także wersję w pełni 64-bitową, która radzi sobie nawet z ogromnymi skrzynkami pocztowymi. Osoby, które zdecydowały się na zakup The Bat! 9 maja 2015 roku lub później otrzymają aktualizację za darmo. Inni użytkownicy aplikacji mogą wykupić uaktualnienie po specjalnej, promocyjnej cenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)