Siri to najlepsza asystentka, daje więcej satysfakcji niż Cortana i Google Now

Siri to najlepsza asystentka, daje więcej satysfakcji niż Cortana i Google Now

Siri to najlepsza asystentka, daje więcej satysfakcji niż Cortana i Google Now
Michał Sokołowski
09.11.2015 19:51, aktualizacja: 10.11.2015 14:09

W badaniu opinii użytkowników asystentów głosowych Siri zostawiła w tyle swoich konkurentów. Aż 81% respondentów jest bardzo zadowolonych z korzystania z asystenta głosowego firmy Apple, podczas gdy dla Google Now wynik ten wynosił 68%, a dla Cortany tylko 57%.

Obraz

Uczestnicy badania mieli przetestować asystentów nie tylko pod kątem pomocy w wykonywaniu prostych zadań, ale też zadając im różne pytania oraz oceniając poprawność uzyskanych odpowiedzi. Siri w tym teście myliła się najrzadziej, wymagając przy tym najmniej różnych form zadanego pytania, zanim „zrozumiała” właściwy kontekst i intencje użytkownika.

Ponadto Siri uzyskała najlepsze wyniki w ustawianiu terminów spotkań, a najgorsze w odpowiedzi na pytanie: Kiedy wyjdzie film Kung Fu Panda 3? Oczywiście pytania były zadawane po angielsku.

Obraz

Polscy użytkownicy wciąż czekają aż Siri przemówi w naszym ojczystym języku. Od kilku wersji systemu iOS w plikach można znaleźć polskie tłumaczenia komend asystenta, więc wszystko wskazuje na to, że w końcu doczekamy się Siri nad Wisłą. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy dokładnie to nastąpi. System iOS w wersji 9.2, na razie w fazie beta, przyniesie Siri mówiącą po arabsku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)