Skaner tęczówki w Galaxy S8 złamany. Mamy stanowisko Samsunga

Skaner tęczówki w Galaxy S8 złamany. Mamy stanowisko Samsunga

25.05.2017 17:08, aktual.: 25.05.2017 17:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku tygodnia informowaliśmy o skanerze tęczówki oka w Samsungu Galaxy S8, który podobnie jak funkcja rozpoznawania twarzy, okazał się być kolejnym biometrycznym zabezpieczeniem, dającym nowe drogi dostępu do prywatnych danych użytkownika smartfonu. W całej spawie głos postanowił zabrać sam Samsung, nic dziwnego, w końcu chodzi o ich flagowy produkt.

Jak udowodnili specjaliści do spraw bezpieczeństwa i grupa hakerów z Chaos Computer Club, biometryczne zabezpieczenia można złamać. Do oszukania skanera tęczówki oka wykorzystali oni dobry aparat cyfrowy, mogący wykonać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a także drukarkę laserową i normalną soczewkę kontaktową. Może to wyglądać jakby skaner tęczówki nie był dobrym zabezpieczeniem, ale Samsung w swoim oświadczeniu ma inne zdanie:

Jesteśmy świadomi doniesień medialnych, ale pragniemy zapewnić naszych klientów, że skaner tęczówki w Galaxy S8 przeszedł wnikliwe testy, by zapewnić jego precyzję oraz odporność na próby złamania zabezpieczeń, także przy pomocy zdjęć tęczówki użytkownika. Prezentowana metoda mogła zostać wykorzystana wyłącznie w wyjątkowo niezwykłych okolicznościach. Wymaga bowiem posiadania w tym samym czasie zdjęcia tęczówki użytkownika w wysokiej rozdzielczości wykonanego aparatem IR, szkieł kontaktowych oraz telefonu użytkownika. Wewnętrzne testy, które przeprowadziliśmy wskazują, że skuteczne powtórzenie ataku jest bardzo trudne. Mimo to, w przypadku wykrycia jakiejkolwiek potencjalnej metody złamania naszych zabezpieczeń, niezwłocznie podejmiemy działania zapobiegające naruszeniom bezpieczeństwa.

Samsung słusznie zauważa, że do przejęcia niezbędnych wzorców tęczówki oka doszło w ściśle określonych warunkach, trudnych do odtworzenia w codziennym życiu. Podobne spostrzeżenia mieliśmy również my w podsumowaniu tekstu o złamaniu skanera tęczówki oka.

Nie po raz pierwszy i z całą pewnością nie po raz ostatni mamy do czynienia z sytuacją, kiedy kompromis pomiędzy wydajnością a bezpieczeństwem zdecydowanie naraża na szwank to drugie. Niezależnie od tego, jak wiele warunków spełnić trzeba, by oszukać skaner tęczówki, najbezpieczniejszymi metodami blokady w Galaxy S8 są te najmniej efektowne: PIN czy wzór.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)