SkinTrack: twoja skóra jako dotykowy interfejs smartwatcha

SkinTrack: twoja skóra jako dotykowy interfejs smartwatcha

SkinTrack: twoja skóra jako dotykowy interfejs smartwatcha
06.05.2016 13:28

Ekrany smartwatchy są małe, wyświetlenie na nich większej ilości elementów skutkuje niewielkim rozmiarem chociażby wirtualnych przycisków. Korzystanie z małego, dotykowego wyświetlacza często okazuje się niewygodne. Rozwiązaniem może okazać się SkinTrack, który zamieni skórę na przedramieniu w interfejs dotykowy.

Producenci wiedzą, że mazanie po niewielkim wyświetlaczu do najwygodniejszych nie należy. Dostosowują więc oni interfejs, tak by nawet osoba o większych dłoniach mogła w miarę komfortowo korzystać ze smartwatcha. Nie zawsze to się udaje, chociażby przyciski do wybierania numeru po prostu muszą być małe, chyba, że ktoś umieści je w innym niż klasycznym układzie.

Interesujące i przede wszystkim wygodne rozwiązanie zaproponował Samsung w zegarku Gear S2 – fizyczny pierścień wokół tarczy. Nie obyło się bez błędów, nadal musieliśmy korzystać także z dotykowego wyświetlacza, na którym niektóre elementy były stanowczo za małe. Natomiast naukowcy z Carnegie Mellon University zaproponowali inne podejście, które niemal całkowicie eliminuje potrzebę sięgania do dotykowego ekranu.

SkinTrack: Using the Body as an Electrical Waveguide for Continuous Finger Tracking on the Skin

W przypadku SkinTrack to skóra na przedramieniu staje się interfejsem. Wszystkie gesty wykonujemy w niedalekiej odległości od smartwatcha, dotykając ręki. Do śledzenia ruchów palca wykorzystywany jest specjalny pierścień, który emituje sygnał elektryczny. Sygnał odbierany jest natychmiastowo przez elektrody zamontowane w zegarku.

Palec jest śledzony nawet gdy nie dotyka skóry. SkinTrack wykrywa także moment naciśnięcia na skórę, co pozwala na wybranie konkretnego elementu na ekranie zegarka. Obsługiwane są także gesty, przykładowo przesuwając palcem w dół lub górę po nadgarstku, przewijamy listę. Natomiast wykonując ruchy w lewo lub w prawo, wejdziemy lub wyjdziemy z aplikacji.

Obraz

Obecnie mamy do czynienia z prototypem, ale już teraz działającym naprawdę dobrze. Całość jest na tyle czuła, że można grać przykładowo w Angry Birds, niemal tak samo jak na ekranie smartfona. Przed twórcami jednak jeszcze sporo pracy. Muszą oni bowiem rozwiązać problem z zasilaniem, a także z działaniem SkinTrack na spoconej skórze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)